Ana SayfaAppleApple ürünleri her an zamlanabilir!

Apple ürünleri her an zamlanabilir!

Amerikalı teknoloji devi Apple, uzun bir süredir yonga seti üreticisi TSMC’nin zam taleplerini göz ardı ediyordu. Ancak şirket daha fazla dayanamadı ve zam isteğini kabul etti.

Apple ürünleri her an zamlanabilir! Teknoloji dünyası kısır bir döngünün içerisine girmiş gibi görünüyor. Bir taraftan enflasyon yüzünden günden güne artan fiyatlara karşın, diğer tarafta ise hammadde sıkıntısı baş gösteriyor. Hal böyle olunca da, tedarik zincirinin ilk halkasından başlayarak zamlanan fiyatlar en nihayetinde tüketicinin cebinden çıkarak son buluyor. İşte Apple ile TSMC arasındaki restleşmenin sonu da bir kez daha tüketici aleyhine sonuçlanacak gibi duruyor.

Apple ve Facebook

Dünyanın en büyük çip üreticilerinden biri olan ve Apple’ın da bu konudaki baş tedarikçisi pozisyonunda bulunan TSMC, bir süre önce ürünlerine %3 ila %6 arasında değişen oranlarda zam yaptığını duyurmuştu.

Apple Elon Musk

Apple ürünleri her an zamlanabilir!

Amerikalı teknoloji devi, TSMC’nin en büyük müşterisi olması ve TSMC’nin toplam üretiminin %25’ini tek başına alması kozlarına güvenerek, bir süredir bu zam taleplerini karşılıksız bırakıyordu. Ancak TSMC cephesinden gelen sipariş yavaşlatma hamlesi sonrası Apple daha fazla direnemedi ve kendisinden istenilen zamları yapmak zorunda kaldı.

Apple yeni maske kararı ile şaşırttı

Tabi hikayenin bundan sonraki kısmını sizler de söyleyebilirsiniz. Bilindiği üzere Apple önümüzdeki yıl yeni iPhone modelini tanıtacak ve bu modelinde yeni çiplerle dosta düşmana şov yapacak. İşte bugün gelen haberlerden sonra, yeni iPhone’un şovu sonrası belli bir oranda fiyat zammı göreceğimiz de kesinleşmiş oldu.

PlayStation VR2’den beklentiler çok büyük

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting