iPhone fiyatlarında artış bekleniyor: Büyük zam sinyali

iPhone fiyatlarında artış

iPhone fiyatlarında artış beklentisi giderek artıyor. Özellikle son dönemlerde iPhone fiyatları beklentilerin çok daha üzerine çıkmaya başladı.

iPhone fiyatlarında artış kullanıcıları fazlasıyla zor durumda bırakıyor. Türkiye gibi ülkelerde ise dolar kuru nedeniyle bu fiyat artışı çok daha net bir şekilde hissediliyor. Ancak bu defa hiç beklenmeyen bir nedenden dolayı iPhone fiyatları artabilir.

iPhone fiyatlarında artış

Konuyla ilgili ortaya çıkan detaylara baktığımızda Tayvan hükümeti tarafından alınan kararların ön planda olduğu görülüyor. Tayvan hükümeti elektrik fiyatlarına yaklaşık olarak yüzde 15 seviyelerinde zam gerçekleştirecek. Üstelik tüm bu zamlar; fabrikalar ve üretim hattını olumsuz yönde etkileyecek.

iPhone fiyatlarında artış sinyalleri

Apple tarafından geliştirilen iPhone cihazlarında elektrik fiyatlarındaki artış nedeniyle zam bekleniyor. Bu zam aynı zamanda Türkiye’de daha yoğun bir şekilde hissedilmesine neden olacak. Dolar kuru nedeniyle küçük bir artış bile büyük fiyat değişimlerine neden olabilir.

iPhone fiyatlarında artış

TSMC elektrik üretiminin çok ciddi bir kısmını güneş panelleri tarlasından gerçekleştiriyor. Tayvan hükümeti tarafından alınan karar nedeniyle tüm bu elektrik yüzde 15 seviyesinde daha pahalı olacak. Böylece durum dolaylı yoldan iPhone fiyatlarını etkileyecek.

Apple fiyatlar konusunda endişeli

ABD’li teknoloji devinin tek problemi elbette Tayvan hükümetinin yapacağı elektrik zamları değil. Aynı zamanda çip tedariki ile ilgili problemler yaşanıyor. iPhone fiyatlarında artış yaşanma nedenlerinden birisi de bu olacak.

Huawei, ABD yaptırımları olmasaydı Apple ile yarışabilirdi

Yaşanan gelişmelere baktığımızda önümüzdeki haftalarda beklenmeyen fiyat hareketleri görebiliriz. Sadece iPhone modellerinde değil aynı zamanda diğer Apple cihazlarında benzer fiyat artışları görülecek. Peki siz yaşanan tüm bu fiyat artışları hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir