Apple RealityOS ile ne yapacak?

Apple RealityOS

Apple’ın karma gerçeklik kulaklığı yakında duyurulabilir. İddia, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine (USPTO) kayıtlı realityOS adlı iki ticari markanın WWDC 2022 öncesindeki başvurusunun tespitinden sonra geldi.

Apple RealityOS ile ne yapacak? RealityOS, Apple’ın VR/AR gerçeklik kulaklığına güç sağlayan bir işletim sistemi. The Verge’de tüketici ürün müdürü olan Parker Ortolani, bunu ilk fark eden kişi oldu. Ortolani Twitter’da söz konusu ticari markaların Realityo Systems LLC adlı bilinmeyen bir şirket tarafından Aralık 2021’de “çevre birimleri, yazılım ve giyilebilir bilgisayar donanımı kategorileri” altında dosyalandığını bildirdi. Bunlar şirketin sahip olduğu iki ticari marka, ancak şirket hakkında çevrimiçi olarak hiçbir bilgi yok.

Apple RealityOS

Ortolani’ye göre, bunlar gizliliği korumak üzere Apple tarafından oluşturulan bir paravan şirket de olabilir. Ortolani tweetlerinde, iddiasını desteklemek için birkaç noktayı belirtiyor.

Bu yılın başlarında, yakın tarihli GitHub açık kaynak kodu ve App Store yükleme günlükleri, potansiyel VR/AR kulaklıkları olabilecek Apple kaynak kodu “realityOS” referanslarını ortaya çıkardı. iOS geliştiricisi Rens Verhoeven, “Apple’ın realiteOS’unun App Store yükleme günlüklerinde ne işi var” diye tweet attı.

Apple RealityOS

Apple RealityOS ile ne yapacak?

Apple’ın rOS adlı kulaklığı için bir işletim sisteminin varlığı ilk olarak 2017 yılında Bloomberg tarafından rapor edilmişti. Yakın tarihli bir Bloomberg haberine göre, Cupertino devi kulaklığı yönetim kurulu üyelerine bile sergiledi. Ancak Bloomberg’den gelen en son söylenti, kulaklığın aşırı ısınma gibi geliştirme sorunları nedeniyle 2023’e kadar ertelenebileceğini öne sürüyor.

Apple RealityOS

Şu anda Apple’ın AR/VR başlığını WWDC’de sergileyip sergilemeyeceğinden emin değiliz. Ancak Apple’ın, geliştiricilere kulaklık çıkmadan önce kulaklığa veya ‘realityOS’a erken erişim vermesi mümkün. Bu arada, bu Apple’ın AR/VR planının ilk söylenişi değil. Tüm bunlar, Apple’ın VR şirketi VRvana 2017’yi satın aldığı 2017 yılına kadar uzanıyor. The Information tarafından 2019’da yayınlanan bir rapora göre, 2022’de karma bir AR/VR kulaklığı gelecek ve 2023’e kadar AR gözlükleri gelecek. Ancak somut bir şey söylemek henüz mümkün değil.

Apple’ın yeniden tasarlanan MacBook Air’ı, WWDC 2022’de duyurulabilir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir