Ana SayfaGenelApple, Müzik ve TV+ aboneliklerinin fiyatını yükseltti

Apple, Müzik ve TV+ aboneliklerinin fiyatını yükseltti

Apple, çoğu hizmetinde fiyat artışına gitti. Artan maliyetler teknoloji devini de etkilemiş görünüyor. İşte detaylar.

9to5Mac’in bildirdiği gibi şirket, Apple Music ve Apple TV+ fiyatlarını artırdı. Müzik uygulaması artık ABD’de bireysel planlar için aylık 11 ABD Doları veya yıllık 109 ABD Doları tutarında. Aile planı artık 15 dolar yerine ayda 17 dolar olacak. TV+ ise en büyük sıçramayı görüyor – fiyat ayda 5 dolardan 7 dolara ve yılda 50 dolardan 69 dolara yükseldi.

Apple, Müzik ve TV+ aboneliklerinin fiyatını yükseltti

Bunlara ek olarak Apple, çoklu hizmet One paketleri için fiyatları artırdı. Şimdi, daha önceki 15 $ ‘a kıyasla Bireysel plan için ayda 17 $ ödeniyor. Aile kullanıcıları artık 20 ABD Doları yerine 23 ABD Doları ödüyor ve Premier müşteriler daha önce 30 ABD Doları ödedikleri yerde ayda 33 ABD Doları ödeyecek. Bir şirket sözcüsü, yaptığı açıklamada, artışları lisans maliyetlerine bağladı. Apple, daha pahalı planların sanatçıların ve yazarların müzik akışından “daha fazla kazanmasını” sağlayacağını iddia ediyor. Temsilci, TV+ artışının hizmetin boyutunu da yansıttığını ekliyor. Video sunumu, üç yıl önce piyasaya sürüldüğünde “sadece birkaç gösteri ve film” içeriyordu ve şimdi çok daha büyük bir kataloğa sahip.

Spotify, normal planı için hala ayda 10 dolar ve altı kullanıcılı bir aile hesabı için 16 dolar istiyor. Video hizmetlerinde işler daha karanlık. Daha yüksek fiyatlandırma, TV+’ı Amazon Prime Video’dan ve reklamsız Netflix’ten daha ekonomik hale getiriyor ve Disney+ ve Hulu gibi daha özel hizmetler Aralık ayında ekstra ücret alacak.

Dark’ın yaratıcılarının yeni dizisi 1899 önümüzdeki ay geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting