Apple Music uzamsal ses özelliği ile Mercedes’e geliyor!

apple music abone sayisi

Mercedes-Benz bugün, Apple Music’in uzamsal sesine belirli araçlara destek getirdiğini duyurdu. Apple Music, geçen yıl iPhone, Mac, HomePod ve Apple TV de dahil olmak üzere bir dizi cihazda Dolby Atmos ile uzamsal sesi başlattı, ancak bu ilk kez bir arabada yerel olarak mevcut olacak.

Apple Music uzamsal ses özelliği ile Mercedes’e geliyor! Tahmin edebileceğiniz gibi, entegrasyon ucuza gelmiyor. Mercedes-Benz, birinci sınıf Maybach, S-Class’ın yanı sıra otomobil üreticisinin en yeni MBUX arayüzü ve 31 hoparlörlü Burmester 3D veya 4D ses sistemiyle birlikte gelen elektrikli EQS ve EQE modellerine Dolby Atmos’u eklemeye başladı. Araçların kendileri 100.000 dolardan fazlaya mal olurken, buna bazı araçların eklenti olarak sahip olduğu 4.550 dolarlık (3D) veya 6.730 dolarlık (4D) Burmester ses sistemi bile dahil değil.

Apple Music öğrenci planı zamlanıyor!

Apple Music’in Dolby Atmos destekli uzamsal sesinin müziği geliştirmesi ve farklı sesleri ses kanallarına yayarak, esasen hoparlörlerinizden, kulakiçi kulaklıklarınızdan veya kulaklıklarınızdan sanal bir 3D ses alanı oluşturarak müziği geliştirmesi ve daha etkileyici hale getirmesi gerekiyor. Apple Music, platformda formatı destekleyen şarkıları etiketliyor, ancak meslektaşım Chris Welch’in belirttiği gibi, miksajın kalitesi şarkılar arasında her zaman tutarlı olmuyor.

Apple Music ve App Store'da sorunlar yaşanıyor

Apple Music uzamsal ses özelliği ile Mercedes’e geliyor!

Apple Music’in uzamsal sesini eklemek, Benz sürücülerinin Dolby Atmos formatını destekleyen şarkıları bulmasını kolaylaştıracak. Ve bir Apple Music abonesi değilseniz, Mercedes-Benz ayrıca Universal Music Group (UMG) ile belirli şarkıları “Mercedes-Benz’de Onaylandı” olarak etiketlemek için ortaklık kuruyor, ancak bu etiketlerin nerede görüneceği belli değil. Otomobil üreticisi, sanatçılara yalnızca “bir Mercedes-Benz’de son karışımın sesine” dayalı olarak “en yüksek kalite mührü” verileceğini söyledi.

Apple Music beklenen güncellemeyi getirdi!

Apple’ın Apple Music ve Beats Başkan Yardımcısı Oliver Schusser, “Ses kalitesi Apple Music için inanılmaz derecede önemli, bu nedenle Apple Music’te Uzamsal Ses’i ilk kez arabada yerel olarak kullanılabilir hale getirmek için Mercedes ile çalışmaktan dolayı çok heyecanlıyız.” dedi. ”Mercedes ile birlikte, dünyanın her yerindeki abonelerimize tamamen sürükleyici müzik sunmak için artık daha da fazla fırsatımız var.”

YouTube, ücretsiz kullanıcılarına müjdeyi duyurdu