Ana SayfaAkıllı TelefonApple iPhone 13 kutusunu daha da sadeleştirdi

Apple iPhone 13 kutusunu daha da sadeleştirdi

Apple çevreci tutumunu sürdürüyor. Daha önce çevreyi koruyabilmek adına kutu içeriğinden şarj adaptörünü çıkaran Apple şimdi de kutunun jelatinini devre dışı bıraktı.

Apple iPhone 13 kutusunu daha da sadeleştirdi. Akıllı telefon pazarındaki önemli isimlerden biri olan Apple çevreci tutumu ile dikkatleri üzerine çekmişti. Daha önce çevreyi sebep göstererek bazı adımlar atan Cupertino merkezli şirket, telefon kutusundan önce kulaklık, ardından da şarj adaptörünü çıkarma kararı almıştı.

Bu karar ilk başlarda diğer üreticiler tarafından eleştirilse de sonraları pek çok isim aynı taktiği uygulamaya başladı. Hali hazırda Samsung ve Xiaomi gibi isimler de kutu içeriğinden şarj adaptörünü çıkarmış durumda.

iPhone 13 etkinliğinde neler bekleniyor?

Apple iPhone 13 kutusunu daha da sadeleştirdi

Apple takındığı bu çevreci tutumu bir tık daha ileri seviyeye taşıyarak, iPhone 13 kutusunda yer alan jelatini de devre dışı bıraktı.

Daha önce sıfır bir iPhone alanların da hatırlayacağı üzere kutu üzerinde şeffaf bir jelatin yer alıyordu. Artık bu jelatin yeni iPhone kutularında bulunmayacak. Jelatin yerine direkt olarak güvenlik bantlarına güvenmemiz gerekecek.

Apple’ın aldığı bu kararın, şarj adaptörünü kutuda çıkarmaktan çok daha mantıklı olduğunu söyleyebiliriz. Zaten hali hazırda pek çok sıfır telefonda yalnızca güvenlik bantları kullanılıyor. Yani ek bir jelatin vs. söz konusu değil. Fakat Apple yakında kutudan şarj kablosunu da çıkarırsa, bizim için çok şaşırtıcı olmayacaktır.

Delta varyantı herkese bulaşacak uyarıları yapıldı: Panik yarattılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU