Touch ID iPhone 14 ile geri dönecek

how to hide iphone app pages ios 14

iPhone 13’ün tanıtılmasının ardından iPhone 14 ile ilgili ilk söylentiler ortaya çıkmaya başladı. İddialara göre iPhone 14 ekran altı parmak izi okuyucusu özelliğine sahip olacak.

Touch ID iPhone 14 ile geri dönecek. Akıllı telefon pazarındaki önemli isimlerden biri olan Apple, geçtiğimiz günlerde yeni nesil iPhone modellerini tanıttı. Apple’ın tanıttığı yeni nesil iPhone modelleri, geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone 12 modelleriyle aynı kalibrede karşımıza çıktı.

Elbette yonga seti ve kamera tarafında bir takım iyileştirmeler mevcut fakat yeni nesil iPhone modellerinde öyle kayda değer bir yeniliğin olmadığını söyleyebiliriz.

Apple henüz iPhone 13 serisini yeni tanıtmış olsa da 2022 yılında çıkacak olan iPhone 14 modelleriyle ilgili ilk bilgiler şimdiden sızdırıldı.

Sızdırılan raporlara göre yeni nesil iPhone modellerinde Apple farklı bir güvenlik aşamasına adım atacak. UD Fingerprint ya da bildiğimiz ismiyle ekran altı parmak izi okuyucusu.

iphone ios güncellemesi

Touch ID iPhone 14 ile geri dönecek

Hali hazırda Android tarafındaki üreticiler uzun bir süredir bu teknolojiyi kullanıyorlar. Günümüzde OLED ekranla satışa sunulan modellerin neredeyse hepsinde ekran altı parmak izi okuma teknolojisi bulunuyor.

Apple ise bu teknolojiye önümüzdeki yıl yani 2022 yılında geçmeyi planlıyor. Cupertino merkezli şirketin iPhone 14 Max ve iPhone 14 Pro Max modellerinde FaceID’ye ek olarak ekran altı parmak izi okuma teknolojisine yer vereceği iddia ediliyor. Bekleyip göreceğiz.

Yılın ilk yarısında 4 milyara yakın veri ihlali gerçekleşti


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir