Ana SayfaAkıllı TelefonApple iPhone üretimini Hindistan'a kaydırıyor

Apple iPhone üretimini Hindistan’a kaydırıyor

Çin’deki üretim sıkıntıları yüzünden alternatif arayışında olan Apple, iPhone üretimini Hindistan’a kaydırıyor.

Koronavirüs salgınının etkileri artık yavaş yavaş geride kalıyor olsa da bu pandemi sırasında çıkartılan dersler ve yaşanan değişiklikler hemen hemen her sektörü etkilemeye devam ediyor. Bildiğiniz gibi pandemiden en çok etkilenen sektörlerden biri teknoloji sektörü oldu. Çünkü teknoloji dünyasının en büyük üreticilerinin bulunduğu Çin, pandemiden en çok etkilenen ülkelerden biri oldu. Çin’deki karantina süreçlerinin üretim üzerindeki etkileri devam ederken, teknoloji şirketleri de bu soruna kalıcı bir çözüm bulmak için harekete geçti.

Çin’de yaşanan üretim sıkıntıları sebebiyle kaygılı olan şirketlerden biri olan Apple, ileride benzer bir sorunla karşılaşmamak için iPhone üretiminin bir kısmını Hindistan’a kaydırmaya hazırlanıyor.

Apple yeni onarım programı

Bildiğiniz gibi bugün Apple ürünlerinin çok büyük bir bölümü Çin’de üretiliyor. Ancak bu durum çok yakında değişecek. Reuters’a konuşan bir J.P. Morgan analistinin söylediğine göre Apple, 2025’e kadar iPhone üretiminin yüzde 25’ini Hindistan’a kaydırmayı planlıyor. Bugün Hindistan’da üretilen iPhoneların oranı sadece yüzde 5. Bu da Amerikalı teknoloji devinin önümüzdeki üç yıl içinde Hindistan’a ciddi bir yatırım yapacağı anlamına geliyor.

Amerikalı teknoloji devi, Hindistan’da iPhone üretmeye 2017 yılında başlamıştı. İlk iPhone SE’nin üretimi Hindistan’da yapılıyordu ama burada üretilen iPhone SE’ler sadece Hindistan’da satılıyordu. Ancak zamanla diğer iPhone modelleri de burada üretilmeye başlandı ve bu telefonların bir kısmı da Hindistan dışına gönderildi. Bu yeni girişimle birlikte hem ülkede üretilen telefon sayısı hem de ülke dışına gönderilen telefon sayısı neredeyse beş katına çıkacak.

vivo X90 Pro+’ın çıkış tarihi belli oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting