Apple Glass 2023 Eylül’ünde tanıtılacak mı?

s3 news tmp 126745 apple glasses default 1280

Teknoloji sektöründeki dev isimlerden biri olan Apple, 2023 yılında önemli cihazlar tanıtabilir. Peki Cupertino merkezli şirket bu yıl akıllı gözlüğünü de tanıtacak mı? İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Apple Glass 2023 Eylül’ünde tanıtılacak mı? Teknoloji sektöründeki öncü isimlerden biri olan Apple uzun süredir akıllı gözlükler üzerinde çalışıyor. Keza şirketin CEO’su Tim Cook da zamanında Apple Glass’ın varlığını doğrulayan açıklamalarda bulunmuştu. Peki Apple ilk akıllı gözlüğünü ne zaman tanıtacak?

Apple Glass

Şimdiye kadar bu konu hakkında çok fazla bilgi sızdırılmadı. Fakat yine de Eylül’de gerçekleşecek olan etkinlikte ilk iGlass’ın tanıtılacağına dair bazı umutlar var. Yine de Apple’ın akıllı gözlük konusunda biraz mesafeli davrandığını biliyoruz.

Cupertino merkezli teknoloji devi önümüzdeki günlerde iPhone 15 modellerini tanıtacak. iPhone 15 ile birlikte yeni Apple Watch 9, yeni AirPods ve küçük bir ihtimal de olsa ilk Apple Glass’ın tanıtılması bekleniyor.

Apple Glass

Apple Glass 2023 Eylül’ünde tanıtılacak mı?

Eğer Apple bu etkinlikte de akıllı gözlüğünü tanıtmazsa muhtemelen ilk akıllı gözlük Facebook’tan gelecektir. Malum Facebook şu aralar Ray&Ban ortaklığı ile ilk akıllı gözlüğünü geliştiriyor. Hatta geçtiğimiz gün bu gözlüğün görselleri de sızdırılmıştı.

Apple Glass

Apple’ın akıllı gözlük konusunda aceleci davranmamasının temel nedeni ise gözlükte yer alacak olan kamera düzeni. Malum kişisel veriler ve gizlilik gibi unsurlar, gözlüğün kullanımının önüne hukuki engeller çıkarabilir. Apple muhtemelen bunlardan çekindiği için gözlük tarafında çok aceleci davranmıyor.

PlayStation Plus yeni yıla bomba gibi iki oyunla giriyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir