Ana SayfaAppleApple Glass 2022'de geliyor!

Apple Glass 2022’de geliyor!

Apple’ın sanal gerçeklik gözlüğü sonunda tanıtılıyor. Cupertino merkezli şirkete yakın isimler Apple’ın AR gözlüğü için 2022’yi işaret etti. İşte detaylar.

Apple Glass 2022’de geliyor! Teknoloji sektöründeki öncü isimlerden biri olan Apple uzun süredir akıllı gözlükler üzerinde çalışıyor. Keza şirketin CEO’su Tim Cook da zamanında Apple Glass’ın varlığını doğrulayan açıklamalarda bulunmuştu. Peki Apple ilk akıllı gözlüğünü ne zaman tanıtacak?

Şimdiye kadar bu konu hakkında çok fazla bilgi sızdırılmadı. Fakat yine de 2022’de gerçekleşecek olan etkinlikte ilk Apple Glass’ın tanıtılacağına dair bazı umutlar var. Yine de Apple’ın akıllı gözlük konusunda biraz mesafeli davrandığını biliyoruz.

Apple bu konuda mesafeli olsa da Çin’in önde gelen isimleri Xiaomi ve TCL akıllı gözlük konusunda ilk ciddi adımları attılar. Henüz son kullanıcıya ulaşmasa da akıllı gözlükler üzerine ilk tanıtımlar ve demo çalışmaları yapıldı. Apple’dan ise somut bir adım gelmiş değil.

apple glass 2

Apple Glass 2022’de geliyor!

Eğer Apple bu etkinlikte de akıllı gözlüğünü tanıtmazsa muhtemelen ABD menşeili ilk akıllı gözlük Facebook’tan gelecektir. Malum Facebook şu aralar Ray&Ban ortaklığı ile ilk akıllı gözlüğünü geliştiriyor. Hatta geçtiğimiz gün bu gözlüğün görselleri de sızdırılmıştı.

Apple’ın akıllı gözlük konusunda aceleci davranmamasının temel nedeni ise gözlükte yer alacak olan kamera düzeni. Malum kişisel veriler ve gizlilik gibi unsurlar, gözlüğün kullanımının önüne hukuki engeller çıkarabilir. Apple muhtemelen bunlardan çekindiği için gözlük tarafında çok aceleci davranmıyor.

Uyku düzeniniz bozulduysa buna çok dikkat edin: Bilim insanları uyardı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting