Ana Sayfa Apple Otomobil Kılığına Girmiş Akıllı Telefon!

Otomobil Kılığına Girmiş Akıllı Telefon!

Alman otomobil devi Opel ve Amerikalı teknoloji firması Apple, son derece ilginç bir ortaklık anlaşmasına imza attı. Opel’in üreteceği özel Adam modelleri, fazlasıyla çarpıcı nitelikleriyle dikkat çekiyor.

General Motors’un Avrupa’daki en büyük gücü Opel’in 2000 adetle sınırlandıracağı “Adam White Link” ve “Adam Black Link” modelleri, akıllı telefon teknolojisini sonuna kadar kullanıyor. İki model de, uzaktan Apple Siri uygulaması ile sesle çalıştırılabiliyor ve sabahları, belli bir saatte “kurulabiliyor”. Kurmaktan kastımız aracın motorunun ısıtılabileceği ve havalandırmanın çalıştırılabileceği. Böylece, kış aylarında sıcak, yaz aylarında serin bir otomobilin koltuğuna oturabiliyorsunuz.

Otomobildeki yenilikler bununla da sınırlı değil. Direksiyon üzerinde özel bir tuş bulunuyor. Bu tuş ile navigasyon kontrol edilebiliyor, haber incelenebiliyor, telefon fonksiyonlarına hakim olunuyor ve müzik sistemine erişiliyor.

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting