Apple Car ne zaman çıkacak? İşte yanıtı

apple car 2

Teknoloji sektöründeki dev isimlerden biri olan Apple ilk elektrikli otomobili için geri sayıma geçmiş durumda. Artık yeni otomobilin satışa çıkması an meselesi diyebiliriz. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Apple Car ne zaman çıkacak? İşte yanıtı! Son dönemde teknoloji gündemindeki önemli başlıklardan birisi de Apple tarafından üretilecek olan otomobil. Bilindiği üzere Apple’ın elektrikli otomobil üreteceğine dair çok uzun süredir çeşitli dedikodular var. Nitekim kısa sürede bu dedikodular bitecek gibi de görünmüyor.

Apple, Müzik ve TV+ aboneliklerinin fiyatını yükseltti

Kısa bir süre önce Apple’ın üretim tarafında Kia ile anlaştığı iddia edilmişti. Hatta bu iddialardan sonra Kia’nın hisseleri yüzde 14 oranında yükselmişti.

Ne oldu bilinmez fakat iki taraf görüşmeleri sonlandırdıklarını açıkladı. Apple ve Kia arasındaki görüşmelerde hangi maddede pürüz çıktığı ise bambaşka bir soru işareti.

Apple Car

Apple Car ne zaman çıkacak? İşte yanıtı

Şimdi gelelim Apple’ın geliştireceği ve 2024 yılında yollara çıkarmayı planladığı elektrikli otomobile. Malum yeni trend elektrikli otomobiller. Nitekim Apple da bu sektörde boy göstermek istiyor. Kia ile olan görüşmelerin sonlandırılması Apple’ın farklı bir üretici ile görüşmeyeceği anlamını taşımıyor.

Apple çalışanı, şirketi 17 milyon dolardan dolandırdığını itiraf etti

Mutlaka Apple’ın bir B planı vardır. Fakat bu plan için hangi üretici ile temasa geçileceği şimdilik farklı bir soru işareti. Kim bilir belki de Apple Kia yerine Tesla ile çalışmayı tercih eder. Böylelikle otomobilin üretim sürecinde çok daha hızlı bir şekilde yol alınabilir. Bekleyip göreceğiz. Zira daha 2024 yılına hayli uzun bir süre var.

Apple elektrikli direksiyonlarını görenler hayret edecek


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir