Android P Beta 2 çıktı! İndir!

Android P güncellemesini alacak telefonlar

Android P Beta 2 güncellemesi belli başlı Android telefonlara sunuldu. Android P Beta 2 güncellemesinin detayları ve güncellemeyi alan modeller haberimizde.

Google, geçtiğimiz ay düzenlediği Google I/O 2018 etkinliğinde Android P sürümünü tanıtmıştı. Etkinlik sonrası Pixel, Pixel XL, Pixel 2 ve Pixel 2 XL modelleri için Android P Beta sürümünü sunan Google, bugün yeni bir güncelleme daha yayınladı. Android P Beta 2 olarak isimlendirilen bu güncelleme ile sistemdeki sorunları çözülüyor.

Android P‘nin ikinci Beta sürümü ile ayrıca Smart Replies yani akıllı yanıtlama özelliği de kullanıma sunuluyor. Smart Replies sayesinde; bildirim merkezinden, gelen mesajların içeriğine göre önerilen hızlı yanıtları kullanabileceksiniz.

Android P Beta 2

Kararlılık iyileştirmelerinin yapıldığı bu güncelleme yine Pixel, Pixel XL, Pixel 2 ve Pixel 2 XL modellerine geliyor.

Android P ile gelen yenilikler için tıklayın

Peki, belirlenen Pixel modellerinden birine sahipseniz, Android P’nin ikinci beta sürümünü nasıl yükleyeceksiniz? Aşağıda Android P’nin nasıl yükleneceğini adım adım anlattık. Beta sürümüne geçmeden önce yedek almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Android P Beta 2 nasıl yüklenir?

  1. Adım: Android Beta sayfasından Google hesabınız ile giriş yapın.
  2. Adım: Pixel, Pixel XL, Pixel 2 ve Pixel 2 XL modellerine sahipseniz, Uygun cihazlarınız bölümünde kullandığınız telefonu göreceksiniz. Burada sahip olduğunuz ve yüklemek istediğiniz telefonu seçin.
  3. Adım: Şartlar ve koşulları okuyun ve kabul edin. Burada tüm verilerin silineceğini söylüyor. Bu yüzden önce yedek alın.
  4. Adım: Kayıt işlemini tamamladıktan sonra telefonunuza Android P Beta programına kayıt olundu güncellemeyi yüklemek ister misiniz? şeklinde bir uyarı gelecek. Eğer bu uyarı görünmüyorsa; Ayarlar>Sistem>Yazılım Güncelleme bölümünden güncellemeyi denetleyin.
  5. Adım: Android P Beta güncellemesi, Yazılım Güncelleme bölümünde göründüğünde 1.2 GB büyüklüğündeki indirme işlemini başlatın.

Android P Beta alacak telefonlar

Android P Beta programının ilerleyen günlerde Essential Phone, Nokia 7 Plus, OnePlus 6, Oppo R15 Pro, Sony Xperia XZ2, Vivo X21UD, Vivo X21 ve Xiaomi Mi Mix 2S modellerini de kapsayacağını belirtelim. Hatta Essential Phone bugün Android P Beta alan ilk 3. parti telefon oldu.