Ana SayfaGundemAmazon aşılı çalışanlarına maskesiz çalışma izni verecek

Amazon aşılı çalışanlarına maskesiz çalışma izni verecek

The Wall Street Journal, COVID-19’a karşı aşılanan Amazon depo çalışanlarının artık iş yerinde maske takmasına gerek olmadığını bildirdi. İşte detaylar.

Amazon, Aralık ayındaki omikron salgını sırasında en son yürürlüğe koyduğu maske gereksinimini geri alıyor. Geçen yıl, maske gereksinimi Mayıs ve Ağustos ayları arasında ve yine Kasım ve Aralık aylarının çoğunda kaldırılmıştı. Ardından omikron varyantının yayılması tekrar önlemlerin alınmasını beraberinde getirdi. Şirket ayrıca ücretli izin kurallarını da güncelledi. 18 Mart’a kadar koronavirüs aşısının her iki dozunu da almış olan depo çalışanları, virüse yakalanmaları durumunda COVID-19 ile ilgili ücretli izne hak kazanacak. Ancak, aşılanmamış çalışanlar COVID-19 ile ilgili ücretli izinlerini kaybedecekler. Ocak ayında Amazon, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinin (CDC) güncel tavsiyelerine uygun olarak, enfekte çalışanlar için gerekli karantina süresini yedi yerine beş güne kısalttı.

amazon

Amazon, pandemi sırasında işyeri kurallarını ayarlayan ve yeniden düzenleyen tek teknoloji şirketi değil. Meta Ocak ayında yaptığı açıklamada, 28 Mart’ta ofise döndüklerinde çalışanlar için destekleyici aşı gerektireceğini söyledi. Apple çalışanlarının, işyerlerine girmeden önce aşılarını tamamladıklarını göstermelerini talep ediyor. Aşı kanıtı ibraz edemeyenlerin işyerine girmeden önce negatif test göstermesi gerekiyor. Google ayrıca düzenli olarak ofiste çalışmak isteyen herkesin haftalık COVID-19 testleri yaptırmasını şart koşuyor ve çalışanlarından aşı durumlarını açıklamalarını ve içeride cerrahi maskeler takmalarını istiyor.

Continental kadınların lastik sektöründe kariyer gelişimini destekliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting