Akıllı saat pazarında lider kim?

Apple, akıllı saat pazarında lider konumda

Amerikalı teknoloji devi Apple, akıllı saat pazarında gösterdiği başarı sayesinde bir kez daha rakiplerine bu sektörün kralının kim olduğunu göstermiş oldu.

Akıllı saat pazarında lider kim? Apple denildiğinde akla her ne kadar ilk olarak iPhone geliyor olsa da, Amerikalı teknoloji devi tabletten akıllı saate kadar pek çok sektörde pazarın hakimi konumunda. Üstelik bu durum günden güne daha da belirgin hale geliyor. Akıllı saat pazarına ilişkin yapılan son araştırmalar, bu durumu çok daha net bir şekilde ortaya koydu.

Apple Watch "Extreme Sports" versiyonu bu yıl içinde geliyor

Ünlü analiz ve araştırma platformu Counterpoint tarafından paylaşılan raporlara göre, akıllı saat sektörü geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %30 gibi devasa oranda büyüme yaşadı. Bu oranın ne kadar önemli olduğunu anlayabilmek için diğer sektörlere bakmak yeterli. Nitekim ne akıllı telefon ne de tablet piyasası bırakın bu denli büyümeyi, mevcut konumlarını bile koruyamayarak aynı dönemlerde daralma yaşadı.

Apple saatleri için watchOS 9 artık kullanılabilir durumda!

Akıllı saat pazarında lider kim?

Öte yandan global pazarda yaşanan bu büyümenin itici gücünü Hindistan pazarının oluşturduğunu da söyleyelim. Açıklanan verilere göre geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %170 oranında büyüyen Hint akıllı saat pazarı, global pazarın bu denli gelişmesinin de en önemli nedeni.

Apple Watch Series 8 özellikleri

Yine paylaşılan raporlara baktığımız zaman, üst segment akıllı saat pazarının yarısından fazlasının Apple’ın hakimiyetine geçtiğini görüyoruz. Amerikalı teknoloji devi geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %48’lik artış sayesinde pazar payını %51 seviyene çıkarmayı başarmış. Onu takip eden isimse, ezeli rakibi Samsung olmuş. Güney Koreli teknoloji devinin pazar payının %22 seviyesinde olduğunu belirtelim.

Wednesday, Netflix’te rekor izleyiciye ulaştı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir