Akıllı bileklik kullanımı artıyor!

Samsung, akıllı saat satışlarında Apple ile arayı kapatıyor

Akıllı bilekliklerin, akıllı saatlere nazaran çok daha uygun fiyatlara satılıyor olması, bu ürünlere olan talebi de arttırdı. Pek çok kişi ise akıllı saatler ile akıllı bileklikler arasındaki farkı tam olaran anlayamıyor.

Akıllı bileklik kullanımı artıyor! Peki akıllı saatler ile bilekliklerin arasındaki fark ne? Aslında bu sorunun net bir cevabı yok. Çünkü bazı üreticiler bu ayrımı sadece görünüşle ilişkilendirirken, bazıları da işletim sistemi özelliği ile ilişkilendiriyor.

Genel olarak baktığımızda akıllı bileklikler ile akıllı saatler arasındaki en belirgin fark fiyat tarafında karşımıza çıkıyor. Bileklik fiyatları 150TL’den başlarken, söz konusu akıllı saatler olduğunda 1000 TL’yi geçen etiketler karşımıza çıkıyor.

Son dönemde akıllı saat ve akıllı bileklik kullanımında inanılmaz bir artış var. Peki akıllı bileklikler ile akıllı saatler arasındaki temel fark ne? İşte soruya ilişkin detayalar.

Akıllı bileklik kullanımı artıyor!

Temelde hem akıllı bileklikler, hem de akıllı saatler benzer özelliklere sahipler. Yani spor aktiviteleri, çeşitli sağlık takipleri ve bildirim özellikleri hemen hemen tüm cihazlarda mevcut.

mi2

Bu noktada akıllı saatlerin en önemli özelliği ise sonradan uygulama yüklenebilir cihazlar olmaları. Akıllı bilekliklere ise sonradan uygulama yüklemek mümkün olmuyor. Yani hali hazırda bilekliğin içerisinde mevcut olan uygulamalarla devam etmek zorunda kalıyorsunuz.

akıllı bileklik

Akıllı saatler de uygulama tarafında çok fazla seçenek sunmuyor. Yine de uygulama yüklenebilme özelliği akıllı saatlerin en önemli artısı diyebiliriz. Tabi ki bu özelliğin pil tarafında büyük bir eksi yarattığını da unutmamak gerekiyor. Uygulama yükleme özelliği yüzünden saatlerin pil süresi 1 güne kadar düşüyor.

Apple iPhone 13 Serisi 17 Eylül’de piyasaya sürülebilir!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir