Akıllı bileklik mi yoksa akıllı saat mi?

Casio, en uygun fiyatlı akıllı saati olan G Shock GBA900'ü piyasaya sürdü

Piyasada pek çok giyilebilir teknoloji ürünü satılıyor. Peki bu ürünler arasından doğru tercihi yapmak mümkün mü? En basitinden akıllı saat yerine çok daha makul bir akıllı bileklik almak mantıklı mı? İşte detaylar.

Akıllı bileklik mi yoksa akıllı saat mi? Aslında bu sorunun net bir cevabı yok. Çünkü bazı üreticiler bu ayrımı sadece görünüşle ilişkilendirirken, bazıları da işletim sistemi özelliği ile ilişkilendiriyor.

Genel olarak baktığımızda smart bileklikler ile akıllı saatler arasındaki en belirgin fark fiyat tarafında karşımıza çıkıyor. Bileklik fiyatları 150TL’den başlarken, söz konusu akıllı saatler olduğunda 1000 TL’yi geçen etiketler karşımıza çıkıyor.

Akıllı bileklik mi yoksa akıllı saat mi

Bileklik mi yoksa akıllı saat mi?

Temelde hem akıllı bileklikler, hem de akıllı saatler benzer özelliklere sahipler. Yani spor aktiviteleri, çeşitli sağlık takipleri ve bildirim özellikleri hemen hemen tüm cihazlarda mevcut.

Bu noktada akıllı saatlerin en önemli özelliği ise sonradan uygulama yüklenebilir cihazlar olmaları. Akıllı bilekliklere ise sonradan uygulama yüklemek mümkün olmuyor. Yani hali hazırda bilekliğin içerisinde mevcut olan uygulamalarla devam etmek zorunda kalıyorsunuz.

Akıllı bileklik mi yoksa akıllı saat mi

Akıllı saatler de uygulama tarafında çok fazla seçenek sunmuyor. Yine de uygulama yüklenebilme özelliği akıllı saatlerin en önemli artısı diyebiliriz. Tabi ki bu özelliğin pil tarafında büyük bir eksi yarattığını da unutmamak gerekiyor. Uygulama yükleme özelliği yüzünden saatlerin pil süresi 1 güne kadar düşüyor.

2022 yılında Xbox One alınır mı?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir