iPhone 15 ekran altı kamera ile gelebilir

iPhone 15 Pro

iPhone 14 çıkalı çok da uzun bir süre geçmedi. Fakat şimdiden iPhone 15 ile ilgili söylentiler gündemi meşgul etmeye başladı. İddialara göre Apple, yeni nesil iPhone modellerinde ekran altı kameraya geçebilir. İşte konunun detayları.

iPhone 15 ekran altı kamera ile gelebilir. Malum, şu anda pek çok akıllı telefon üreticisi ekran altı kamera teknolojisine geçiş yapmış durumda. Peki Apple bu teknolojiye ne zaman geçecek? Aslında Cupertino merkezli şirket bu özelliği şu aralar test ediyor. Fakat istenilen verim elde edilmiş değil. Dolayısıyla bu sebepten ötürü Apple ekran altı kamera teknolojisine şimdilik çok sıcak bakmıyor.

Samsung ve iPhone

Peki Apple bu teknolojiye ne zaman geçiş yapacak? Sızdırılan son raporlara göre çalışmalarda sona gelinmiş durumda. Bu yıl çıkacak olan iPhone modelinde bu teknolojinin hayat bulması bekleniyor.

iPhone 14 ekran altı kamera

iPhone 15 ekran altı kamera ile gelebilir

Apple’ın bu kadar beklemesinin sebebi ise tabi ki FaceID teknolojisi. Malum FaceID hassas bir teknoloji kullanıyor. Dolayısıyla kameranın ekran altında verdiği performans ile FaceID’nin ekran altında verdiği performans bir olmayabilir.

iPhone 14 Plus

Bu noktada hala soru işaretleri mevcut. Bazı mecralar FaceID sensorlerinin üst çerçevede olabileceğini iddia ediyorlar. Sonuç olarak bu söylentilerin ne derece doğru olduğunu görmek için 2023’nin son çeyreğini beklememiz gerekecek.

Bu yıl gelecek olan iPhone 15 ve 15 Plus modellerinde ise dinamik ada tasarımına geçilmesi bekleniyor. Bakalım bu iddialar doğru çıkacak mı?

Microsoft, Windows 11’i eski bilgisayarlara yüklemenize izin verecek


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir