AirPods Pro 2, USB-C bağlantı noktasıyla gelecek

21

Apple son dönemde özellikle Avrupa Birliği locasından USB-C’ye geçiş yapması konusunda büyük baskı görüyor. iPhone serilerinde kullanılacak bağlantı tipi şimdi firmanın çıkaracağı AirPods Pro 2 için de geçerli olacak.

Apple’a yakınlığı ile bilinen teknoloji analisti Ming-Chi Kuo, şirketin Lightning bağlantı noktasını USB-C lehine terk etmesi nedeniyle AirPods Pro 2’nin USB-C ile gelebileceğini belirtti. Paylaştığı tweette 2023’ün ikinci ve üçüncü çeyreğinde gelecek yeniliklerle bu cihazlarda görebileceğiz.

Teknoloji analisti ayrıca Apple’ın AirPods 2 ve 3’ün USB-C sürümlerini piyasaya sürmeyi planlamadığını , bunun da yalnızca üst düzey AirPod’ların USB-C muamelesi gördüğü anlamına geldiğini belirtti. Şirket, en azından anlaşılır bir şekilde eski cihazlarını değiştirmeyecek. Apple’ın cihazlarının çoğu şimdiden USB-C’ye geçti ve bu yılki iPhone 15 serisinin nihayet endüstri standardını benimseyeceği söyleniyor.

AirPods Pro 2

Bu geçişe rağmen, Apple’ın kullanıcıları belirli özelliklere erişmek için özel USB-C kabloları kullanmaya zorlama girişiminde bulunabileceğine dair işaretler var. Ancak bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceği henüz belli değil. Aksesuarlar, Apple’ın kârının ana kaynağı olmasa da, firmanın ayrıcalıklı özelliklerinden biri diyebiliriz. Lightning bağlantı noktasının günleri sayılı olduğunu söylemek gerekir. Apple kablosuz bir geleceğe bakarken, şimdilik USB-C’ye zorunlu da olsa geçiş yapmak durumunda kaldı.

 

Redmi Note 12S yakın zamanda piyasaya sürülecek