Ana sayfa Genel ABD 5G ekipmanlarını Çin dışından istiyor

ABD 5G ekipmanlarını Çin dışından istiyor

ABD 5G konusunda hızlı bir şekilde ilerlemek ve tüm şehirleriin 5G kapsama alanı içine girmesini istiyor. Ancak Çin ile arasındaki çekişme nedeniyle GSM ve teknoloji şirketlerinin Çin’de üretim yapmasına da karşı.

ABD 5G ile iletişimde birinci olmak istiyor

Çin’in, dijital cihazlara ve ekipmanlara casus yazılımlar yüklediğinden veya açık arka kapılar bıraktığından şüphelenen Amerika 5G ekipmanı üretecek şirketlerin bunu Çin dışında yapmasını istiyor.

ABD’deki güvenlik bürokratlarının bu isteklerini teknoloji şirketlerine de resmi olarak ilettiği vurgulanıyor.

Öte yandan Amerika’nın Çin’de üretim yapan diğer ülkelere ait şirketlerin ürünlerini de ABD’ye sokmama konusunda kararlığı olduğunun altı çiziliyor. Bu nedenle, Nokia ve Ericsson’un da üretimlerini Çin dışına taşımak zorunda olduğu biliniyor.

Toyota güneş panelleri daha etkili çalışacak

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 5 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler