Ana sayfa Genel Toyota güneş panelleri daha etkili çalışacak

Toyota güneş panelleri daha etkili çalışacak

Japon otomotiv devi Toyota güneş panelleri sayesinde elektrikli otomobillerin enerji ihtiyaçlarını gidermek üzere çalışıyor.

Hareket halinde şarj edecek

Araçların üzerine yerleştirilecek güneş panelleri ile araca sürekli enerji sağlayan Toyota, şimdi daha etkili çalışan güneş panelleri geliştirerek, araçların şehrin elektrik şebekesine bağlanmasını bile gereksiz kılmayı hedefliyor.

Toyota’nın yorumuna göre, güneş panelleri sayesinde bir Prius’un şarj olmadan günde 44.5 km daha fazla mesafe katması mümkün oluyor.

Yeni güneş panelleri 0.03m kalınlığında olacak ve Pirus’un üst yüzeyini tamamen kaplayacak, aracın pillerini hareket halindeyken bile şarj edebilecek. Böylece güneşli bir günde elektrikli araçların şarj istasyonlarına hiç ihtiyacı olmadan tüm gün boyunca hareket etmesi mümkün olacak.

Facebook sağlık içerikleri yenileniyor

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 2 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler