Ana sayfa Genel Toyota güneş panelleri daha etkili çalışacak

Toyota güneş panelleri daha etkili çalışacak

Japon otomotiv devi Toyota güneş panelleri sayesinde elektrikli otomobillerin enerji ihtiyaçlarını gidermek üzere çalışıyor.

Hareket halinde şarj edecek

Araçların üzerine yerleştirilecek güneş panelleri ile araca sürekli enerji sağlayan Toyota, şimdi daha etkili çalışan güneş panelleri geliştirerek, araçların şehrin elektrik şebekesine bağlanmasını bile gereksiz kılmayı hedefliyor.

Toyota’nın yorumuna göre, güneş panelleri sayesinde bir Prius’un şarj olmadan günde 44.5 km daha fazla mesafe katması mümkün oluyor.

Yeni güneş panelleri 0.03m kalınlığında olacak ve Pirus’un üst yüzeyini tamamen kaplayacak, aracın pillerini hareket halindeyken bile şarj edebilecek. Böylece güneşli bir günde elektrikli araçların şarj istasyonlarına hiç ihtiyacı olmadan tüm gün boyunca hareket etmesi mümkün olacak.

Facebook sağlık içerikleri yenileniyor

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok like alan Instagram paylaşımları 2020

2020 yılında en çok like alan Instagram paylaşımları hangileri? İşte günümüzün en popüler sosyal medya kanalındaki, en popüler paylaşımlar. Son birkaç yıldır Instagram kullanıcılarının sayısı...

Son Haberler