5000 TL’lik Galaxy Note 8 ne kadar dayanıklı?

note 8

Samsung’un kısa süre önce tanıttığı yeni amiral gemisi modeli Galaxy Note 8 ne kadar dayanıklı? İşte bu sorunun cevabı.

Akıllı telefonlara yaptığı çeşitli dayanıklılık testleriyle tanıtan YouTube kanalı JerryRigEverything’in bu haftaki konuğu kısa süre önce tanıtılan Galaxy Note 8 oldu. Çizilme, bükülme, yanma, düşme ve daha birçok dayanıklılık testine tabi tutulan Note 8, genel anlamda dayanıklı bir yapıya sahip olduğunu da kanıtlamış oldu.

Yayınlanan videoda, Note 8’in çizilmelere karşı normalin bir tık üstünde olduğu görülüyor. Elbette yine de şansınızı zorladığınızda telefonun çizikler içerisinde kalacağını da hatırlatalım. Çizilen parmak izi okuyucusunun hala çalışması ise iyi bir haber. Zira telefonun arka tarafında bulunan parmak izi okuyucusunun, çizilme ihtimali çok daha yüksek.

Telefonun ekranının ise 10 saniye kadar yanmaya karşı dayanıklı olduğu görülüyor. 10 saniye sonunda ise kalıcı hasar meydana geliyor. Bilindiği üzere LCD ekranların aksine AMOLED ekranların tamir şansı bulunmuyor. Yani videodaki gibi bir hasarla karşı karşıya kaldığınızda tek çareniz ekranınızı tamamen değiştirmek.

Bükülme konusunda da Galaxy Note 8 hayli dayanıklı çıktı. Zira daha önce bazı iPhone modellerinin bu testte fazlasıyla zorlandığını biliyoruz. Note 8’i bükmek ise biraz daha zor görünüyor. En azından normal güç seviyelerinde Note 8’in kolayca bükülmeyeceğini söyleyebiliriz.

Lafı daha fazla uzatmadan sizleri Note 8 için yayınlanan dayanıklılık videosu ile başbaşa bırakalım.