Ana sayfa Dosya Konusu En ucuz dizel otomobiller Mayıs 2019

En ucuz dizel otomobiller Mayıs 2019

Son dönemde dizel otomobillere olan ilgi hayli azaldı. Peki bu durum dizle otomobil fiyatlarına nasıl yansıdı? İşte en ucuz dizel otomobiller.

Son dönemde benzin ile dizel yani motorin arasındaki fiyat farkı hayli azaldı. Hatta geçtiğimiz dönemde motorin fiyatının benzin fiyatının üzerine çıktığına da tanıklık etmiştik. Yakıt fiyatlarındaki bu dengelenme, benzinli otomobillere olan ilgiyi de arttırdı.

Bir dönem sıfır otomobil pazarında dizel otomobillerin payın yüzde 60’ın üzerine çıkmıştı. Fakat son dönemde yaşanan gelişmeler ışığında bu pay yüzde 54’lere kadar geriledi. Nitekim önümüzdeki aylarda da bu gerileme devam edecek gibi görünüyor.

Nisan ayında en çok satan otomobil modelleri

Çünkü sıfır dizel otomobil fiyatlarıyla, benzinli otomobil fiyatları arasında ciddi bir uçurum var. Örneğin ülkemizde en çok satan otomobil olan Egea’nın benzinli ve dizel versiyonları arasında önemli bir fark mevcut.

Peki hali hazırda ülkemizde en uygun fiyata sahip dizel otomobiller hangileri? Bu yazımızda en ucuz dizel otomobiller listesi ile karşınızdayız. Şimdi lafı daha fazla uzatamdan sizleri en ucuz dizel otomobiller listesi ile başbaşa bırakalım.

En ucuz sıfır dizel araçlar

Renault Clio

Model: Joy 1.5 dCi 75bg
Satış Fiyatı: 117.050 TL

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler