Ana SayfaGenelBu kez de 182 milyon dolarlık bir kripto para soygunu gerçekleşti

Bu kez de 182 milyon dolarlık bir kripto para soygunu gerçekleşti

Kuzey Koreli hacker grubunun 615 milyon dolarlık soygununun yankıları sürerken, bu kez de 182 milyon dolarlık bir kripto para soygunu gerçekleşti.

Kripto para dünyasına olan ilgi her geçen gün biraz daha artarken, bu pazarda yaşanan büyüme siber suçluların da dikkatinden kaçmadı. Kripto paraların kullanıldığı oyunları ve internet sitelerini hedef alan siber suçlular, bugüne kadar milyarca doları ele geçirmeyi başardı. Daha bir kaç gün önce FBI, 615 milyon dolarlık dev bir kripto soygununu Kuzey Kore’li hacker grubu Lazarus Group ile ilişkilendirdi. 615 milyon dolarlık bu dev soygunun yankıları sürerken, bu kez de 182 milyon dolar değerinde kripto paranın çalındığı bir soygun daha yaşandı.

Kripto para birimi tanıtan influencerlara yeni kurallar!

Beanstalk Farms adlı kripto şebekesinde bir açıklık yakalayan siber suçlular, yaklaşık 182 milyon dolar değerindeki kriptoyu ele geçirdi. Beanstalk Farms, Etherium şebekesinde faaliyet gösteren bir stablecoin.

Bu siber saldırı sırasında kullanıcıların şifrelerinin ele geçirilmediği, aynı şekilde kullanıcıların herhangi kötü amaçlı bir yazılıma da maruz kalmadığı, hackerların şebeke içinde bir açıklık bularak bu soygunu gerçekleştirdiği açıklandı.

Beanstalk Farms’ın bu saldırıdan etkilenen kullanıcıların kayıplarını karşılayıp karşılamayacağı şimdilik bilinmiyor. Ancak ortada 182 milyon dolar gibi büyük bir kaybın olması bu ihtimalin zayıf olduğunu düşündürüyor. Bu noktada net olan bir şey var ki o da kripto alanında faaliyet gösteren şirketlerin ve internet sitelerinin hackerlar için önemli bir hedef haline geldiği.

Samsung ucuz modeller için kolları sıvadı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting