Kripto para soygunları üç ayda 680 milyon dolara mal odlu

kripto para

Kripto para soygunlarının sebep olduğu kayıp, 2022’nin ikinci çeyreğinde 680 milyon dolara ulaştı.

Kripto pazarında son dönemde yaşanan düşüşü duymayan kalmamıştır herhalde. 2021’in kasım ayında zirveyi gören kripto paralar, o günden beri hızla değer kaybediyor. Kasım ayında toplam hacmi 3 trilyon doları bulan kripto pazarı, bugün 1 trilyon dolar bandına kadar gerilemiş durumda. Üstelik daha da değer kaybedecek gibi duruyor.

Analiz firmaları tarafından yayınlanan son veriler, kripto pazarındaki bu düşüşün ne kadar ciddi boyutta olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Ancak kripto pazarındaki tek büyük sorun bu değil. Siber saldırılar sonucu kaybedilen kripto paralar da kripto pazarı için ciddi bir problem haline gelmiş durumda. Yayınlanan son rakamlara göre 2022’nin ikinci çeyreğinde kripto pazarında kaybolan para 680 milyon dolara ulaştı. Bu kaybın yüzde 97’si siber soygunlar sebebiyle gerçekleşti.

Kripto paralarda bu stratejiler

2021’in aynı döneminde kripto pazarında kaybolan para 440 milyon dolardı. Bu da yıldan yıla yüzde 52’lik bir artış anlamına geliyor ki bu da oldukça endişe verici.

680 milyon dolarlık kaybın büyük bölümü dört büyük siber soygun ile meydana geldi. Beanstalk adlı kripto platformu tek başına 182 milyon dolar kaybetti. Onu 100 milyon doları hackerlara kaptıran Horizon platformu takip etti. Mirror platformu 90 milyon dolarlık kriptoyu hackerlara kaptırırken, TribeDAO adlı kripto platformu da 8.3 milyon dolarlık bir kripto soygununun kurbanı oldu.

Daredevil yeni bir diziyle geri dönüyor