Ana SayfaGenelZoom otomatik altyazı özelliği tüm ücretsiz kullanıcılara sunuluyor

Zoom otomatik altyazı özelliği tüm ücretsiz kullanıcılara sunuluyor

Zoom canlı transkripsiyon özelliği artık tüm ücretsiz kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Daha önce özelliğe erişmek için ödeme yapmanız gerekiyordu. Ancak yılın başına doğru Zoom özelliği herkese sunacağını söylemişti. İşte detaylar.

Özellik kullanıma sunulduğuna göre ücretsiz kullanıcıların toplantıları için araca ihtiyaçları varsa şirketten erişim talep etmeleri gerekmeyecek. Bir görüşmedeyseniz ve toplantı sahibinin canlı alt yazılarını açmasını istiyorsanız, bunu toplantı araç çubuğunu kullanarak yapabilirsiniz. Şu anda özellik yalnızca İngilizce olarak çalışıyor, ancak daha fazla dil için destek yolda. Eylül ayında Zoom, gelecek yıl boyunca toplam 30 dilde otomatik altyazı sunacağını söyledi. Şirket, aynı zaman diliminde 12 dil için canlı çeviri eklemek için de çalışıyor.

Zoom otomatik altyazı özelliği tüm ücretsiz kullanıcılara sunuluyor

Hayatın dijitalleşmesiyle Zoom gibi platformlara da talep arttı diyebiliriz. İnsanlar artık iş görüşmelerini hatta sosyalleşme etkinliklerini bile dijital ortamlardan yapıyor. Zoom da bu kapsamda platformuna yenilikler eklemeye devam ediyor. Dil engeli özellikle iş görüşmelerinde insanlara problem yaratabiliyor. Bu nedenle canlı alt yazı özelliği oldukça kullanışlı olacak. İnsanlar görüşme sırasında karşı tarafın ne dediğini direkt olarak anlayabilecek. Otomatik çeviri özelliği şu anda en yaygın olan dil İngilizce olarak sunulsa da çok yakında daha fazla dil eklenecek. Bu güncelleme ile uluslararası görüşme yapan kişiler rahat bir nefes alacak diyebiliriz. Google Meet ile olan rekabetinde Zoom şu anda daha önde görünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU