Ana sayfa Genel Twitter yorumlu retweet sayısını gösterecek

Twitter yorumlu retweet sayısını gösterecek

Mikroblog servisi Twitter, 140 karakterden 280 karakter limitine 15 senede geçebilmişken, başka bir değişikliği daha test etmeye başladı.

Sosyal medya servisi Twitter yorumlu retweet edilen tweet’lerin sayısını göstermek üzere test yapıyor. Ayrıca, kullanıcnın yorum yapılmış retweet’leri ayrı bir sekmede görebilmesi de mümkün olacak. Böylece tweet’i için gelen tepkileri daha net şekilde görmesinin önü açılacak.

Twitter yorumlu retweet sayacı ile tartışmaları alevlendirecek

Mevcut sistemde tweet’ler içinbir retweet sayacı bulunuyor ancak bunların kaçı yorumlu, kaçı yorumsuz belli olmuyor. Yorumlu retweet’ler bir konu hakkındaki tartışmanın genişlemesine ve daha fazla insanın konuya dahil olmasını kolaylaştırıyor.

Twitter’ın başka yüksek potansiyeli özelliği daha test etmeye hazırlandığı tahmin ediliyor. Bu da 14 yıldır çok sıkı şekilde formatını korumaya çalışan ve yeniliklere kapalı bir görünüm veren Twitter’ın artık daha yenilikçi olmayı hedeflediğini düşündürüyor.

Zoom üzerinden idam cezası verildi!

Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey, mikroblog servisinde 140 karakterden uzun tweet kullanılması talebine 10 yıldan fazal direnmiş ancak sonunda limiti 280’e çıkarmıştı.

Ayrıca Dorsey hala, yayınlanmış tweet’lerde düzeltilme yapılması özelliğine karşı çıkıyor. Ancak bu özellik sayesinde, pek çok kişi yıllar önce attığı tweet’leri gelecekte kanıt olarak gösterebiliyor. Bir diğer deyişle Twitter, düzenleme özelliğini açmayarak, sosyal medyada noter görevi üstleniyor.

twitter yorumlu retweet

Yeni yorumlu retweet sayacının ve sekmesinin ne zaman testten çıkıp tam kullanıma gireceği ise şimdilik bilinmiyor.

Sosyal medya servislerinin artan rekabet nedeniyle yeni özellikerle kullanıcıların hayatını kolaylaştırmaya çalıştığı da biliniyor. Uzun zamandır, yoğun talebe rağmen PC üzerinden kullanıma karşı çıkan Intagram da, Covid-19 ile beraber kullanıcılarını memnun etmek için web uygulamasında DM ve Keşif dahi tüm özelliklerini kullanıma açmıştı. Rekabet ve kullanıcı kaybetme korkusu, dev sosyal medya servislerine, asla yapmam dediklerini yaptırmaya başlamış gibi görünüyor.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler