Home Genel YouTube, spamler ile savaşmak için yeni araçlar sunuyor

YouTube, spamler ile savaşmak için yeni araçlar sunuyor

0
YouTube, spamler ile savaşmak için yeni araçlar sunuyor

YouTube, yorum spamleri ve sahte hesapları azaltmak için yeni önlemler alıyor. İçerik oluşturucular artık YouTube Studio’da yorumlar için yeni bir ayara erişebilir. İşte tüm detaylar.

YouTube, yeni özelliğin “muhtemel uygunsuz yorumları inceleme için beklet” şeklinde bir ayara dayanacağını söylüyor. Söz konusu yorumlar ile kimlik kötüye kullanım hesaplarının sayısının azaltılacağını söylüyor. Tüm yorumlar için manuel inceleme gerektirmekten veya bunları tamamen kapatmaktansa bazı yorumlar beklemeye alınacak.

29 Temmuz’dan itibaren kanallar abone sayılarını gizleyemeyecek. YouTube, bunun daha büyük ve daha yerleşik kanalların arkasındaymış gibi davrananlar tarafından yaygın olarak kullanılan bir taktik olduğunu söylüyor. Taklitçiler, insanları sahte sayfalarına çekmek için genellikle diğer videolara yorum bırakıyor.

Platform, bazı içerik oluşturucuların bir kitle oluştururken abone sayılarını gizlemeyi tercih ettiğini kabul etti. Ancak, bu hareketin işleri herkes için daha güvenli hale getireceğini söylüyor. Özel karakterler kullanan sahte kanallardan bahsetmişken, bu strateji yakında biraz daha az etkili olacak. Platform, insanların bir kanal adını güncellerken kullanabileceği karakter setini azalttığını söylüyor. Kötü aktörlerin, değişiklikten sonra adlarını ”¥ouⓉube” veya benzeri olarak değiştiremeyecekleri açıklandı. Artık sosyal medya platformlarında çok sıkı bir denetleme söz konusu diyebiliriz. Bu kapsamda artık platformlar sahte hesaplar ve spam yorumlara karşı çok ciddi denetlemeler de başlatıyor. Video akışı devi de bu denetlemeleri bünyesine ekliyor.

Amazon, Birleşik Arap Emirlikleri’nde LGBTQ aramalarını ve ürünlerini kısıtladı

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version