Ana SayfaGenelYouTube TikTok karşısında çaresiz kalmaya başladı

YouTube TikTok karşısında çaresiz kalmaya başladı

YouTube TikTok karşısında zor zamanlardan geçiyor. Özellikle son dönemlerde bu çok daha belirgin hale geldi.

Dünyanın en büyük online platformları içerisinde yer alan YouTube TikTok karşısında ne yazık ki pek direnemiyor. Bu aralar teknoloji şirketleri gelirlerini açıklarken Google büyük bir hayal kırıklığına neden oldu. Geçtiğimiz yıllara kıyasla şirketin kar oranında önemli bir azalma yaşandığı görülüyor.

YouTube TikTok karşısında

Birkaç yıldır Google ve bağlı şirketler iyi miktarlarda kar elde ediyor. Video platformu ise 2 kat kâr alarak servetini büyük oranda artırdı. 2022 yılında ne yazık ki bunu tekrardan başaramadı. Şirket TikTok ile olan mücadelesinde büyük bir tökezleme yaşıyor. Bunu aşması analistler tarafından pek kolay görünmüyor.

TikTok karşısında zor durumda

2020 ile 2021 yıllarına baktığımızda Video platformu 7,2 milyar dolarlık bir kar açıkladı. 2022 yılında ise gelirlerinin yüzde 1,9 oranında azaldığını görüyoruz. Uzun yıllar devam eden başarılı yükselişlerden hemen sonra şirket 2022 yılında ciddi bir gelir kaybına uğradı.

YouTube TikTok karşısında

Kullanıcı tüketim detaylarına baktığımızda TikTok dünyada 1 numara olarak görülüyor. Aktif kullanıcı sayısı bakımından değerlendirildiğinde ise Video platformu 5. sırada. Ancak tüm bunlara rağmen YouTube ilk 10 içerisinde bile yer alamıyor. Şirket shorts paylaşan kullanıcılara yönelik bazı adımlar atmıştı. Şimdi bunların elinde patladığını görüyoruz.

TikTok genellikle Facebook ile kıyaslanıyor. Ancak platforma baktığımızda bunun çok daha ötesinde yer aldığını görüyoruz. Sadece Facebook değil aynı zamanda YouTube ve Instagram gibi uygulamalara meydan okuyan TikTok hızla büyüyor.

YouTube Music çalışanları sendikalaşmaya oy verdi

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting