Ana SayfaAkıllı TelefonYouTube tasarımı kökten değişiyor

YouTube tasarımı kökten değişiyor

Bugüne kadar alışık olduğumuz ve artık klasikleşmiş YouTube tasarımı, yıllar sonra büyük ölçekli bir değişikliğe uğrayacak.

YouTube tasarımı kökten değişiyor. Teknoloji dünyasının en büyük isimlerinden biri olan Google, şüphesiz ki bu başarısını arama motoru ve Android işletim sistemi üzerine inşa etmiş vaziyette. Elbette ki Amerikalı teknoloji devinin bu iki platform harici akıllı telefondan sosyal medya servislerine kadar pek çok alanda büyük projeleri var olsa da, şirketin yenilik stratejileri bile bu durumu kolayca ele veriyor. Google tarafından Android 12 işletim sistemi ile birlikte duyurulan Material You tasarımı da söz konusu durumun en güzel örneklerinden biri.

YouTube, podcast işini ciddiye almaya başladı!

Teknoloji dünyasını yakından takip edenlerin hatırlayacağı üzere, 2021 yılında kullanıma sunulan Android 12 işletim sistemi ile birlikte Google, artık Material You adını verdiği yeni bir tasarım modeline geçtiğini duyurmuştu.

YouTube, içerik oluşturuculara yeni bir özellik sunacak!

YouTube tasarımı kökten değişiyor

Bu tasarım değişikliği özünde daha iyi okunabilirlik, daha kolay gezinme, büyük buton, yumuşak animasyon, farklılaştırılmış renk geçişleri gibi oldukça önemli güncellemeler bulunurken, yapılan açıklamada Gmail’den Takvim’e kadar pek çok uygulamanın da bu kapsamda güncelleneceği duyurulmuştu.

YouTube, Ukrayna ile ilgili 70.000 videoyu kaldırdı

İşte bugün gelen son bilgilerse, Android 12 ile hayatımıza giren Material You tasarımının YouTube’u da etkisi altına aldığını gösteriyor. Buna göre Google ünlü sosyal medya platformunda da yeni tasarım anlayışını uygulayacak ve hem web sitesi sürümü hem de mobil sürüm üzerinde köklü değişimler yaşanacak. Bu değişimlerin Material You ruhuna uygun olacağını ve bu kapsamda butonların şekillerinden arka fon rengine kadar pek çok alanda oldukça geniş kapsamlı değişimlerin yapılacağını ifade edelim.

Erotik filmler yasaklanıyor! İlginç öneri!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting