YouTube, özel emoji tepkilerini test ediyor

YouTube, özel emoji tepkilerini test ediyor

Bazen bir YouTube videosu, basit bir yorumdan veya “beğenme” veya “beğenmeme” ifadesinden daha ayrıntılı bir geri bildirimi hak eder. Şirket de bunun farkında olacak ki bazı özel emojiler test ediyor. İşte tüm detaylar.

YouTube bugün, küçük bir kullanıcı grubu için zamana özel emoji tepkilerini test ediyor. İzleyiciler belirli bir zamana özel olarak emoji atabilecekler. Kullanıcılar ayrıca bir videonun süresi boyunca başkalarının nasıl tepki verdiğine dair bir fikir edinebilecek. Her videonun yorum bölümünde, Facebook Live ve Twitch tarafından zaten sunulan özelliklere benzer şekilde, o ana kadar emoji tepkilerini gösterecek ayrı bir tepki paneli olacak.

YouTube, özel emoji tepkilerini test ediyor

“Bu deneyin parçası olan bir video izliyorsanız, videonun yorum bölümünü açıp tepki paneline dokunarak tepki verebilir ve kalabalığın tepkilerini görebilirsiniz. Test ayrıca, diğer izleyicilerin hangi anlara tepki verdiğini de gösterecek. Team YouTube’dan bir temsilci olan Meaghan, birden fazla reaksiyon grubunu test ediyoruz ve deneyin gidişatına bağlı olarak reaksiyonları ekleyip çıkaracağız!” ifadelerini kullandı.

Google, YouTube’da sık sık yeni özelliklerle denemeler yapıyor, ancak bunlar her zaman kalıcı olmuyor. YouTube kısa süre önce, kullanıcıların yorumlarını bir videodaki belirli noktalara göre zamanlamasına ve “beğenmeme” düğmesini gizlemesine izin vermeyi test etti. Kullanıcı katılımı söz konusu olduğunda, YouTube seçenekler konusunda nispeten hafif.

Emoji tepkileri, diğer sosyal medya platformlarında da tutuldu. Twitter geçen yıl tweet’lere emoji tepkileri denedi ve tepkiler büyük ölçüde belirsizdi.

Rusya Ukrayna’yı işgali sırasında tarihi bir bilgisayar müzesini yok etti


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir