YouTube Muzik platformuna podcastleri ekliyor

YouTube fiyat artışını duyurdu

YouTube Müzik platformuna podcast yapımlarını ekleyecek. İşte tüm detaylar.

YouTube Music, podcast’lere geçiyor. YouTube, birçok podcast’in video sürümlerini barındırıyor ve bunların bazıları bölüm başına yüzbinlerce hatta milyonlarca kez izleniyor. YouTube’un podcast şefi Kai Chuk, Perşembe günü Hot Pod Zirvesi’nde ses hizmetinin henüz podcast alanına girmediğini, ancak bunun değişmek üzere olduğunu duyurdu. Bir şirket sözcüsü Engadget’a “Yakında hem sesli hem de video öncelikli podcast’leri ABD’deki kullanıcılar için YouTube Music’e getirmeye başlayacağız, podcast’leri daha keşfedilebilir ve erişilebilir hale getireceğiz,” dedi. “Bu, kullanıcıların zaten YouTube’da sevdikleri podcast’leri dinlemek istedikleri her yerde kullanılabilir hale getirmeye yardımcı olacak.”Podcast oluşturma araçları YouTube Studio’ya geliyor ve bu yılın sonlarında içerik oluşturucuların RSS akışları aracılığıyla YouTube’a sesli podcast’ler eklemesi mümkün olacak.

YouTube Muzik platformuna podcastleri ekliyor

TechCrunch’a göre arka planda podcast dinleme ücretsiz olarak sunulacak. Ancak, YouTube Music’e abone olmadığınız sürece reklamlar olacak. Ayrıca, kullanıcıların podcast bölümlerinin video ve ses versiyonları arasında geçiş yapabilecekleri de görülüyor.

En azından şimdilik, YouTube’un özel ve/veya orijinal podcast’ler sunarak Spotify ve Amazon gibilerini takip etmeyi planladığı görünmüyor. YouTube Müzik’in Spotify ve Apple’ın pazar payını etkileyip etkilemeyeceği henüz belli değil, ancak ses ve video podcast’lerini bir araya getirerek ve YouTube’un muazzam erişiminden yararlanarak dinleyicilerin dikkatini kesinlikle çekebilir.

Google ve Mercedes-Benz yeni nesil Navigasyon sistemi için bir araya geliyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir