Google ve Mercedes-Benz yeni nesil Navigasyon sistemi için bir araya geliyor

g5

Mercedes-Benz ve Google,  özel bir navigasyon sistemi oluşturmak üzere anlaşmaya vardı.Özelleştirilmiş yerleşik navigasyon sistemi, jeo-uzamsal ve Google Haritalar navigasyon verilerini kullanacak.

Google ve Alman otomobil devi Mercedes güvenilir ve doğru navigasyon verileri sağlamak için bu şirket içi navigasyon sistemini kurmaya hazırlanıyor. Bu iki firma arasındaki bu ortaklık, şirketin araçlar için lüks dijital ve yapay zeka yenilikleri geliştirmeye ve yaratmaya yönelik uzun vadeli stratejisinin bir parçası. Otomobil üreticisi , Tesla gibi şirketler tarafından sunulan yapay zeka sistemleri, otonom sürüş işlevleri ve gelişmiş donanım paketleriyle rekabet etmeye çalışıyor . Ancak Tesla’nın satın alınabilirlik ve pazar erişimine odaklandığı yerde, Mercedes lüks ve birinci sınıf hizmetlere odaklanıyor.

Google

Mercedes, bu ortaklıkla artık Google’ın gerçek zamanlı trafik bilgileri, tahmin algoritmaları, yer bilgileri, otomatik yeniden yönlendirme vb. özellikleri içeren jeo-uzamsal veritabanına erişebiliyor. 

İlk etapta şirket, konum bilgisi gibi temel özellikleri müşterilerine sunacak. Bu özellik, firmanın veri tabanından sağlanan dünya çapında 200 milyondan fazla işletmenin ve konumun ayrıntılarını içerecek . Ayrıntılar çalışma saatlerini, konumu, resimleri, incelemeleri ve derecelendirmeleri içerecektir. Temel özellikler, ilgili pazarlarda en son nesil MBUX’a sahip tüm Mercedes araçlarında mevcut olacak.

Mercedes-Benz, kullanıcı deneyimini daha da artıracak olağanüstü grafiklere sahip gelişmiş bir yüksek çözünürlüklü ekrana sahiptir. Ayrıca, aracın bir kavşak, döner kavşak ve diğer hassas ve kazaya eğilimli alanlardan hemen önce yavaşlayacağı otomatik hız ayarlama işlevleri de ekleyecektir. Şirket ayrıca Youtube uygulamasını yerleşik eğlence sistemine getirmeyi planlıyor. 

Uzun vadede Mercedes, Google Haritasını tamamen Mercedes-Benz işletim sistemiyle entegre etmeyi ve kullanıcılarına en son teknolojiyi sağlayacak yeni modeller oluşturmak, eğitmek ve dağıtmak için Google Cloud’un yapay zeka ve Makine Öğrenimi yeteneklerini kullanmayı planlıyor. 

Xiaomi 13 Lite e-Ticaret sitesinde tüm özellikleriyle listelendi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir