YouTube Music yeni özelliği ile rakiplerine meydan okuyor

YouTube Music yeni özelliği

Müzik dünyasının en önemli isimlerinden biri olan YouTube Music, yeni özelliği sayesinde farkını ortaya koyuyor.

YouTube Music yeni özelliği ile rakiplerine meydan okuyor. Müzik akış platformları son zamanlarda kullanıcıların en çok ilgi gösterdikleri alanlar. Geçtiğimiz günlerde ikinci çeyrek mali raporlarını açıklayan Spotify’ın beklentilerin üzerinde artan kullanıcı sayısı da bu durumun en güzel örneği olsa gerek. Bununla birlikte kullanıcı sayısını arttırmayı hedefleyen tek şirket tabi ki Spotify değil.

YouTube Music yeni özelliği

YouTube’un bünyesinden ayrılarak farklı bir müzik platformu haline gelen ve geride bıraktığı kısa süre göz önüne alındığında son derece iyi yol aldığı söylenebilecek olan YouTube Music, düzenli güncellemelerine bir yenisini daha ekledi. Son güncellemeyle birlikte platforma dahil olan “Diğer Performanslar” sekmesi ise, bu platformu rakiplerinden ayıracak oldukça farklı bir özellik olarak görülüyor.

YouTube Music yeni özelliği

YouTube Music yeni özelliği ile rakiplerine meydan okuyor

YouTube Music kullanıcıları bundan sonra “Diğer Performanslar” sekmesini kullanarak dinledikleri şarkıların akustik versiyonları, hayran coverları, remiksleri ve konser klipleri gibi pek çok alternatifini görebilecekler. Bu sayede aynı şarkıyı pek çok farklı versiyonuyla dinleme imkanı bulacak olan kullanıcılar, tabi ki yine her şarkının orijinal sürümünü dinlemeye devam edebilecek.

YouTube Music yeni özelliği

Tabi bu özelliğin belirli bir süre sınırlı sayıda parça için kullanılabileceği de malum. Ancak gerek hayran coverlarının artması gerekse de kullanıcıların bu performanslara ilgi göstermesiyle birlikte, müzik kütüphanesinin genişleyeceğini de söyleyelim. Son olarak özelliğim, Android, iOS ve Web sürümünde kullanıcılarının beğenisine sunulmuş vaziyette olduğunu hatırlatalım.

Spotify sesli kitaplar için 123 milyon dolar harcadı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir