Ana SayfaGenelMeta, 2023'te metaverse'de daha fazla para kaybı öngörüyor

Meta, 2023’te metaverse’de daha fazla para kaybı öngörüyor

Duyurudan bir yıl sonra Meta şimdi vizyon değişikliği ile ilgili iç açıcı olmayan haberleri duyurdu. Şirket daha fazla kayıp bekliyor. İşte tüm detaylar.

Facebook’un ana şirketi Reality Labs, en son kazanç raporunda açıkladığı gibi, her zamankinden daha fazla para kaybetmeye devam ediyor. Şirketin sanal ve artırılmış gerçeklik projelerini denetleyen birim olan Reality Labs, 2022’nin üçüncü çeyreğinde 3,7 milyar dolar kaybetti, bir yıl önce 2,6 milyar dolar ve son çeyrekte 2,8 milyar dolar kaybetti. Reality Labs, 2022’de şimdiye kadar 9 milyar dolardan fazla kaybetti. Şirketin finans şefi, eğilimin yakın zamanda tersine dönmesinin pek mümkün olmadığını söyledi. Giden CFO Dave Whener yaptığı açıklamada, “2023’teki Reality Labs işletme zararlarının yıldan yıla önemli ölçüde artacağını tahmin ediyoruz.” dedi. Bu kapsamda Meta planları beklentileri karşılamadı diyebiliriz.

Meta, 2023'te metaverse'de daha fazla para kaybı öngörüyor

Meta’nın Reality laboratuvarlarına yaptığı büyük yatırımın şirket için maliyetli olduğu çoktan kanıtlandı. Meta, bu yılın başlarında 2021’de Reality laboratuvarlarında 10 milyar dolar kaybettiğini bildirdi. Şirket ayrıca, “yeni nesil tüketici Quest başlığımızın” “önümüzdeki yıl” piyasaya sürülmesinin beklendiğini doğruladı. Ancak CEO Mark Zuckerberg, “bir sonraki bilgi işlem platformuna” yatırım yapmanın birinci öncelik olmaya devam ettiğini söyledi. “Bu büyük bir girişim ve ana akım haline gelmeden önce genellikle her ürünün birkaç versiyonunu alacak” dedi. Ancak buradaki işimizin tarihi bir öneme sahip olacağını ve birbirimizle etkileşim kuracağımız ve teknolojiyi hayatımıza katacağımız tamamen yeni bir yolun temelini oluşturacağını düşünüyorum.” ifadelerini ekledi.

Mark Zuckerberg’e Meta yatırımcılarından uyarı geldi

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting