Ana SayfaGenelYouTube kontrolleri iOS ve Android'e geldi!

YouTube kontrolleri iOS ve Android’e geldi!

YouTube kontrolleri sayesinde YouTube’un iOS ve Android uygulamasını kullanmak artık daha kolay bir hal alıyor. İşte o kısayollar!

YouTube, hem iOS hem de Android için mobil uygulamasına yeni bir güncelleme sunarak Video Bölümleri, daha erişilebilir kontroller ve hareketlerle daha iyi bir video oynatıcı ve önerilen yeni eylemler gibi birden çok yeni özellik ekliyor. YouTube kontrolleri olarak geçen bu özellikleri çok seveceksiniz.

Facebook yapay zeka ile enerji araştırmaları yapacak

Video Bölümleri ilk olarak YouTube masaüstü uygulaması için Mayıs 2020’de tanıtılmıştı. Yükleyicinin videolarını bölümlere ayırmasına olanak tanıyarak, izleyicilere izlemek istedikleri videodaki bölüme geçme olanağı sağlar. Bu özellik şimdi, izleyicilerin her bölümün başlığını bir küçük resim ve daha fazla bilgi için zaman damgasıyla birlikte görebileceği YouTube uygulamasına geliyor.

YouTube, video oynatıcısına da bir dizi değişiklik ekledi. Önceden, altyazıları açma seçeneği oynatıcı ayarlarında bulunabiliyordu. YouTube, Altyazılar düğmesini doğrudan oynatıcının içine ekleyerek bunu daha erişilebilir hale getirdi. Bununla birlikte, oynatıcı aynı zamanda videoları otomatik oynatmak için bir geçişe sahip oluyor. Bu da bir videoyu tam ekranda izlerken açıp kapatmayı kolaylaştırır.

Şu anda YouTube, oynatıcıda sağ / sol tarafa çift dokunarak ileri / geri atlama yeteneğine sahip. Buna ek olarak, artık tam ekrana geçmek için yukarı kaydırabilir ve tam ekrandan çıkmak için aşağı kaydırabilirsiniz. Oynatıcının sol alt köşesindeki zaman damgasına dokunarak videoda kalan süre ile videoda geçen süreyi görme arasında seçim yapabilirsiniz.

YouTube kontrolleri

Son olarak YouTube, kullanıcılara en iyi görüntüleme deneyimini sağlamak için eylemler önerecek. Örnek olarak; bir VR videosunu veya tam ekranda görüntülenmesi gereken bir şeyi görüntülerken ekranı döndürmeyi gösterebilirsiniz.

Bu yeni güncellemeler, bugünden itibaren hem iOS hem de Android’deki YouTube uygulaması için herkese kademeli olarak sunulmaya başlayacak.

YouTube kontrolleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU