YouTube hikayeler özelliği son buluyor

YouTube, Pornhub kanalını 'birden fazla ihlal' nedeniyle kaldırdı

Popüler video paylaşım platformu YouTube, bir türlü ilgi görmeyen hikayeler özelliğine son verme kararı aldı.

YouTube hikayeler özelliği son buluyor. Dünyanın en popüler video paylaşım platformu olan YouTube, sürpriz bir kararla kullanıcılarının dikkatini çekti ve “Hikayeler” özelliğini kapatma kararı aldığını duyurdu. Şirket, 26 Haziran itibarıyla hikayelerin kaldırılacağını açıklarken, bu kararın hikayelerin beklenen başarıyı elde edememesinden kaynaklandığını belirtti. Bunun yerine, YouTube’un Shorts gibi diğer özelliklere daha fazla odaklanacağı ifade edildi.

YouTube önerileri çocukları kötü yönlendirmekle suçlandı

YouTube, 2017 yılında Instagram ve Snapchat’ten esinlenerek başlattığı hikayeler özelliğiyle, içerik oluşturucularının kısa süreli videolar paylaşmasına imkan tanıyordu. Ancak, bu özelliğin beklenen ilgiyi görmemesi ve kullanıcılar arasında yaygın bir şekilde benimsenmemesi nedeniyle şirket, stratejisini yeniden değerlendirme kararı aldı.

YouTube fiyat artışını duyurdu

YouTube hikayeler özelliği son buluyor

YouTube, yaptığı açıklamada, “Hikayeler özelliğini kapatma kararı aldık. Kullanıcılarımızın ilgisini çekmekte başarılı olamadığı için bu özellikten vazgeçmeye karar verdik. Bunun yerine Shorts gibi diğer özelliklere yoğunlaşacağız.” ifadelerine yer verdi. Şirket, Shorts’un kısa süreli ve yaratıcı videolar için daha uygun bir platform olduğunu düşünüyor ve bu alana odaklanarak kullanıcı deneyimini geliştirmeyi hedefliyor.

YouTube Hikayeleri 26 Haziran'da kullanımdan kaldırılıyor

Hikayeler özelliğinin kapatılması, YouTube’un daha da yenilikçi ve etkileyici içerikler sunmak için stratejik bir adım attığını gösteriyor. Kullanıcıların beklentilerini karşılamak ve daha çeşitli içerikler sunmak için sürekli olarak özelliklerini güncelleyen platform, Shorts gibi yeni özelliklere odaklanarak kullanıcıların ilgisini canlı tutmayı hedefliyor. YouTube hikayeler özelliği son buluyor.

ChatGPT yapay zeka seviyesini daha da yükseltiyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir