Ana sayfa Genel Masaüstü için Facebook hikayeleri duyuruldu

Masaüstü için Facebook hikayeleri duyuruldu

Instagram’da büyük bir başarı yakalayan hikayeler, Facebook tarafında pek tutmamıştı. Firma, bu özelliğin kullanımını arttırmak için yeni hamleler yapıyor. Masaüstü için Facebook hikayeleri duyuruldu.

En büyük sosyal ağ gruplarından biri olan Facebook, özellikle Snapchat’ten kopyaladığı özellikleri kendi platformlarına yayarak eleştiri toplamıştı. Sitenin rakibinden aldığı Hikayeler özelliği, Instagram ve Whatsapp’a da gelmişti. Snapchat’in günlük kullanıcısından fazla kullanıcısı olduğu açıklanan hikayeler özelliğini kullananlar için Facebook’tan yeni bir haber geldi. Masaüstü için Facebook hikayeleri duyuruldu.

Facebook hikayeleri, sitenin mobil uygulamasında ve messenger’da görünüyordu. Mobil tarafta en üstte yer alan hikayeler, sitenin masaüstü yani web sürümünde sağ kısımda yer alacak. Bunun dışında hikayelerin kullanımında bir değişiklik olmayacak. Kullanıcılar fotoğraf ve videolarını hikayelerine ekleyebilecek ve bunlar 24 saat boyunca görünür olacak. Firma, özelliğin masaüstü sürümü kullanıcılarına dağıtılmaya başlandığını duyurdu. Ancak halen test halinde olan özelliğin yakında tüm kullanıcılara verileceği belirtildi.

Hikayeler özelliğinin masaüstüne getirilmesinin, özelliğin kullanımında artış yapıp yapmayacağı merak ediliyor. Bilindiği gibi hikayeler özellikle Instagram uygulamasında büyük bir başarı elde etmişti. Firma bu başarıyı Facebook’ta da yakalamak istiyor.

GTA Vice City Davalık Oldu! 

Oğuz Birkardeşlerhttp://donanimgunlugu.com/
Oğuz, video editörlüğünün yanısıra teknoloji ve oyun haberleri de yazmaktadır. Hobileri arasında metal müzik dinlemek, oyun oynamak, fotoğraf ve video çekmek, aksiyon figürleri koleksiyonu yapmak vardır. En sevdiği oyun serileri; Resident Evil, Bioshock, Metal Gear Solid, Borderlands, Mass Effect, Battlefield, COD ve Far Cry.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok like alan Instagram paylaşımları 2020

2020 yılında en çok like alan Instagram paylaşımları hangileri? İşte günümüzün en popüler sosyal medya kanalındaki, en popüler paylaşımlar. Son birkaç yıldır Instagram kullanıcılarının sayısı...

Son Haberler