Ana sayfa Genel YouTube çocuklar için sert önlemler alacak!

YouTube çocuklar için sert önlemler alacak!

Dünyanın en çok ziyaret edilen platformlarından bir tanesi olarak bilinen YouTube çocuklar için ciddi önlemler almayı düşünüyor. Şirket bundan kısa bir süre önce çocuklara yeterince güvenlik sunmadığı için defalarca eleştirilmişti. İşte haberimizin detayları.

Şu sıralar Premium abonelik ile ilgili yaptığı son derece çarpıcı kampanyalarla tanınan YouTube platformu, çocuklar ile ilgili önlem almamakla suçlanıyordu. Şirket öncelikli olarak YouTube platformunda çocuklar hakkında veri almaktan vazgeçeceğini gösterdi.

YouTube çocuklar için daha güvenli olacak

Facebook gibi sosyal platformlar veri gizliliğini korumak ve çocuk haklarına daha saygılı olmak konusunda defalarca söz verdi. Ancak büyük bir çoğunluğu bu sözlerini tutmadı. YouTube ise bundan kısa bir süre önce verdiği bütün sözleri yavaş yavaş tutmaya başlıyor.

Çocuklar ile ilgili gelen verileri sınırlandıracağını söyleyen YouTube ayrıca, yapay zeka sayesinde bir içeriğin çocuklara uygun olup olmayacağını da daha önceden görebilecek. Böylece çocuklara uygun olmayan ancak çocuklar kategorisinde gösterilen içeriklere müdahale edilebilecek. Şirket, YouTube ve YouTube Kids’te daha orijinal ve iyi içeriklerin üretilmesini desteklemek için 100 milyon dolarlık fon ayırdı ve bu fonu son derece verimli bir şekilde kullanmayı planlıyor.

YouTube platformunun çocuklar ile ilgili bu hassasiyeti diğer sosyal medya platformlarına da örnek olmalı. Aksi taktirde çocukların güvende olduğundan hiç kimse emin olamayacak. Peki sizce de YouTube, bu önlemlerle güvenlik seviyesini arttırabilecek mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Ezhel – Olay şarkısı YouTube trendlerden kaldırıldı!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

ESET NOD32 Antivirus yazılımı ile tehlikelere karşı korunun!

ESET, NOD32 Antivirus yazılımıyla sizi güncel tehlikelere karşı korumayı vadediyor. Ürünün kutusunun içinden çıkan kod ile yazılımı rahatlıkla kurabiliyor ve ardından güncelleyebiliyorsunuz. Sonrasında, tehlikelerle...

Son Haberler