Çocuklar için Özel YouTube Geliyor!

youtubeön

10 yaşının altında olan çocuklar için çalışmalara başlayan YouTube, çocuklar için özel yeni YouTube  platformunu hizmete sunacak.

Video paylaşım platformu denilince akla gelen ve dünyanın en popüler sitelerinden biri olan YouTube,kendisinin 10 yaş altı çocuklara uygun olmasını da amaçlıyor. YouTube‘un amacı ise çocuklara güvenli internet gezintisi yaşatmak olacak. Böylece aileler çocuklarını denetlemek zorunda kalmayacaklar.

youtube

YouTube‘un tasarlamış olduğu bu proje ile aileler çocukları  için olan endişelerin içerisinden çıkmış olacaklar. Bu versiyonda zararlı içerik ve yorumlar çocuklar için gizlenmiş olacak. YouTube‘un çocuklar için özel versiyonu hakkında şimdilik bilgiler bunlarla sınırlı kalıyor. Bu versiyonun ne zaman çıkacağına dair bir bilgi yok. Yeni oluşturulacak olan platformun geç gelebilecek olmasının nedeni de özel bir video yükleme sisteminin oluşturulması gerektiği ve kullanıcıların  sadece çocuklar için hazırlanmış olan videoları yüklemesi gerekliliğinden kaynaklanıyor. Bu ve benzeri, sorunların aşılmasının ardından çocuklar için Youtube platformunun devreye girmesi bekleniyor.

Kaspersky Lab, Linux’u da Koruyor!