Yeni Xiaomi telefonları ortalağı kasıp kavuracak

sss3

Xiaomi’nin iki yeni Snapdragon 870 SoC destekli telefon üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Bu modellerin Xiaomi ve Redmi markasını taşıması bekleniyor.

Güvenilir bilgi kaynaklarından gelen yeni bilgiler, Xiaomi ‘nin yakında küresel pazarda bir sonraki Snapdragon 870 modelini piyasaya süreceğini ortaya koyuyor.

Teknoloji analistleri Snapdragon 870 çipli yaklaşmakta olan Xiaomi telefonunun 67W hızlı şarj desteği taşımasının beklendiğini iletiyor. Ayrıca etkileyici kameralarla donatılacağını da sözlerine ekledi. Ne yazık ki, cihazın kameraları ve diğer özellikleri hakkında detaylı bilgi açıklamadı.

Yeni Xiaomi telefonu ortalağı kasıp kavuracak

TENAA ve Çin’in 3C yetkilileri tarafından onaylanan Xiaomi 2112123AC telefonundan bahsediyor olma ihtimali var. Bunun nedeni, bu modelin yakında Çin’de Snapdragon 870 ve 67W hızlı şarj desteği gibi özelliklerle piyasaya sürülmesinin beklenmesi. Umarım, söylenti değirmeni önümüzdeki günlerde cihaz hakkında daha fazla bilgi yayacaktır.

İlgili bir haberde, yeni bir rapor , Xiaomi 12 Ultra ve bu telefonun Xiaomi 12 Ultra Enhanced Edition adlı bir çeşidinin önemli ayrıntılarını ortaya koydu. İkincisinin bir ekran içi parmak izi tarayıcıya sahip olması bekleniyor. Bu nedenle, bu cihazın  MIX 4 için manevi bir halefi olabileceği de tahmin ediliyor .

Her iki cihazın da Snapdragon 8 Gen1 yonga setine (diğer adıyla Snapdragon 898) sahip olacağı tespit edildi. Arka kamera kurulumları, 50 megapiksel + 48 megapiksel + 48 megapiksel + 48 megapiksel dört kamera birimi içerebilir. Bu cihazların 120x yakınlaştırma ve 15x video yakınlaştırmayı desteklemesi bekleniyor.

Tesla küresel çip kıtlığının kurbanı oldu