Xiaomi telefonlar 2021 yılında zamlanacak! Uygun fiyatlı amiral gemisi hayal olacak!

Xiaomi telefonlar

Qualcomm’un yeni yonga setinden dolayı Xiaomi telefonlar 2021 yılında 100 doları aşkın zamlanacak gibi görünüyor. İşte detaylar.

Qualcomm’un yaklaşmakta olan amiral gemisi yonga seti Snapdragon 875‘in Snapdragon 865’e göre daha pahalı olacağı iddia ediliyor. Bu iddialar da Xiaomi telefonlar ve dahil diğer firmaların 2021 amiral gemilerinin fiyatlarını artırmasına neden olacağını bizlere gösteriyor. Peki, bu fark ne kadar olacak? Zamlar bizleri ne kadar etkileyecek?

Snapdragon 875 ile 100W hızlı şarjlı oyun telefonlarına ne dersiniz?

IT Home‘un haberine göre; Qualcomm, Xiaomi’nin gelecek yılki amiral gemisi telefonu için Snapdragon 875 yonga setini 250 dolardan satacak. Bu fiyata hem uygulama işlemcisini hem de 5G bağlantısı için yeni Snapdragon X60 modemin dahil olduğu söyleniyor. Kaynak, ayrıca Xiaomi’de gelecekteki amiral gemilerinin fiyatı konusunda görüşmelerin devam ettiğini bildiriyor.

Xiaomi telefonlar

Rapora göre; Snapdragon 875 SoC, Snapdragon 865 SoC’den yaklaşık 100 dolar daha pahalı olacak. Şu anda Snapdragon 865 yonga seti üreticilere 150 dolar ve 160 dolar arasında gönderiyor. Ancak Snapdragon 875 yonga seti bir anda 260 dolarlara kadar çıkacak. Bu da 100 dolarlık bir artışın telefonlara yansıtılacağı anlamına geliyor.

Xiaomi muhtemelen tepe modellerinde bu zammı 100 dolar seviyesinde tutmaya çalışacak. Ancak Samsung gibi diğer firmalar Snapdragon 875’in maliyetini 200 dolar olarak kullancıya yansıtabilir. Bu yüzden 2021 yılında amiral gemisi modellerinin fiyatları bir anda 1.099 dolara fırlayabilir.

Küresel telefon pazarında kullanıcılar artık orta ve üst segmente odaklanmaya başladı. Amiral gemisi modellerine olan ilginin yüksek fiyattan dolayı azalması firmaların bu konuda hamle yapmasına neden olacak gibi görünüyor.

999 dolar banında çıkıp telefon almak mantıklı düşünebilen bir bireyin yapacağı iş değil. Muhtemelen 2021 yılı amiral gemisi modelleri için çöküş yılı olacak. Gerek küresel kriz gerekse koronavirüs salgını bu çöküş sürecini hızlandıracak.


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir