Google haritalar yeni özellik alıyor: Ucuz yerler daha kolay bulunacak

Google Haritalar, iç mekan AR yönleri özelliği alıyor!

Google haritalar yeni özellik ile kullanıcılara sunuluyor. Uygulamanın bu seferki hedefi ise işyerlerindeki yoğunluk olacak. İşte uygulamaya gelecek olan özellik ile ilgili tüm detaylar.

Dünyanın en büyük uygulamaları içerisinde yer alan Google haritalar yeni özellik kazanıyor. Bu özelliğin yıl sonuna kadar herkese gelmesi planlanıyor. Google bunu ilk etapta geliştirici konferansında duyurmuştu. Hemen ardından tüm kullanıcılara yayınlanacağı ifade edildi.

Özellikle yılbaşı gibi tatil dönemlerinde iş yerleri gereğinden fazla kalabalık olabiliyor. Restaurantlar veya kafeler burada en önemli örnekler arasında yer alıyor. Google tarafından geliştirilen haritalar uygulaması yılbaşı tatili sırasında iş yerlerinde yaşanan yoğunluğu kullanıcılarla paylaşacak.

Google haritalar yeni özellik kazanıyor

Sokaklar’daki kalabalık oranını da detaylı bir şekilde uygulamasına eklemeyi düşünen Google her geçen gün özellik sayısını artırıyor. Şirket 50 farklı şehir daha ekledi. Bu şehirlerden birçok farklı bilgi alınabilecek. Özellikle tatil dönemlerinde yaşanan yoğunluk buna güzel bir örnek.

Google haritalar yeni özellik

Google haritalar 10 milyar indirilme sayısını aştı Yani beklentinin diğerlerine göre daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Şirketin getireceği yeni uygulama özelliklerine işyerlerindeki fiyatlar da dahil olacak. Herhangi bir restaurant içerisinde yer alan menülerin fiyatları ayrıntılı olarak görülebilecek. Google haritalar yeni özellik ile gezmek istediğiniz şehirlere daha fazla hakim olabilirsiniz.

Google Haritalar benzinden tasarruf yapmanızı sağlayacak

Bu özellik sayesinde şehrin biraz daha tenha bölgelerinde uygun fiyatlı restaurantlar veya kafeler bulmanız mümkün. Şimdilik Android ve iOS kullanıcılarının bir bölümüne dağıtılıyor. Hızlı bir şekilde dünyanın tamamında kullanılır hale gelecek. Peki siz haritalar uygulamasına getirilmesi düşünülen bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.