Yeni Windows 11 güncellemesi Vista’yı hatırlattı

Windows 11 güncellemesi

Popülaritesi her geçen gün biraz daha artan Windows 11, yakın zamanda çok önemli bir güncelleme alabilir.

Yeni Windows 11 güncellemesi Vista’yı hatırlattı. Windows 12 hakkında söylentiler artsa da, Microsoft, Windows 11 üzerindeki çalışmalarına devam ediyor. Bu popüler işletim sistemi, sürekli olarak yeni güncellemeler ve özellikler kazanıyor. Son gelen bilgilere göre, Microsoft’un bir sonraki hedefi Windows 11 masaüstüne, Vista’ya benzer araçlar eklemek.

Windows 11 için iPhone senkronizasyonu kullanıma sunuldu

Verimlilik, modern teknolojinin öncelikli hedeflerinden biri. Pek çok ürün, günlük işlerimizi kolaylaştırması için tasarlandı. İşletim sistemleri de bu durumdan farklı değil. Microsoft, Apple ve Google gibi yazılım geliştiricileri, yazılımlarına sürekli olarak üretkenliği artıracak araçlar ekliyorlar. Bu araçlardan biri de küçük, etkileşimli pencereler olan widget’lar. Son yıllarda widget’lar giderek daha popüler hale geldi ve birçok farklı platformda kullanılabilir oldu.

Windows 11 güvenlik açığına dikkat

Yeni Windows 11 güncellemesi Vista’yı hatırlattı

Son gelen duyumlara göre, widget’lar Windows’a doğru yol alıyor. Kullanıcılar, yakın zamanda üçüncü taraf geliştiricilerin araçlarını da dahil ederek, masaüstlerine widget’ları ekleyebilecekler. Bu durum, Windows üzerindeki verimliliği daha da artıracak. Windows 11’in Widget özelliği, artık kullanılmayan Windows Vista araçlarını anımsatıyor.

Bir farklılık olarak, bu widget’lar şimdiye kadar ekranın sol tarafına yerleştiriliyor ve işlevselliği bir ölçüde sınırlı oluyordu. Araçları tekrar gündeme getirmek, Microsoft’un hava durumu ve haberler gibi masaüstü özelliklerini, Vista’nın önceden sunduğu yeteneklere doğru yönlendirmeye çalıştığını gösteriyor.

Windows 11 güncellemesi

Bu durum, Microsoft’un bir PC’de widget’ların nasıl işlev göreceğini yeniden tanımlama fırsatını sunuyor. Masaüstüne widget’ları sabitleme yeteneği, kullanıcı verimliliğini önemli ölçüde artıracak. Widget güncellemesi, daha ileri bir sürümü beklemek zorunda kalabilir, ancak widget’ların önemli iyileştirmeler yapabileceği olasılığı, umut verici bir gelişme. Güncellemeler ve iyileştirmeler, Microsoft Mağazası güncellemeleri yoluyla Windows 11’in tüm sürümlerine sunulacak. Yeni Windows 11 güncellemesi Vista’yı hatırlattı.

Sıfır otomobil bayileri büyük cezalar yedi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir