Ana SayfaGenelYeni otomobil düzenlemesi nasıl uygulanacak?

Yeni otomobil düzenlemesi nasıl uygulanacak?

İkinci el otomobil fiyatlarındaki artışı dizginlemek için getirilen 6 ay ve 6 bin km yasağı vatandaşın kafasında soru işaretleri bıraktı.

Yeni otomobil düzenlemesi nasıl uygulanacak? Ülkemizde hemen her şeyin fiyatı hızla artıyor ancak vatandaş için her zaman en önemli ölçütlerden biri olan otomobil fiyatları bu dönemde diğer her şeyden daha fazla dikkat çekiyor. Pandeminin etkilerinin henüz atlatılamamış olması, çip krizi ve dünya genelinde üretim maliyetlerinin artması gibi sebeplerden dolayı sıfır araç tedarik zincirinde sıkıntıların baş göstermesi, ikinci el otomobil fiyatlarının artmasına neden oluyor. Bunun üzerine bir de fırsatçılık yapanlar eklenince kimi zaman ikinci el bir otomobilin sıfır otomobil bile üzerinde fiyatlandığını görebiliyoruz.

Ford elektrikli otomobil

İşte bu durumu çözmek için hareket geçen Ticaret Bakanlığı geçtiğimiz gün oldukça önemli bir açıklama ile gündeme geldi.

Otomobil fiyatlarında enflasyon

Yeni otomobil düzenlemesi nasıl uygulanacak?

Bakan Mehmet Muş tarafından yapılan açıklamaya göre, üzerinde çalışılan yeni yönetmelik sayesinde aracın ilk tescilinin yapıldığı andan itibaren şirketler, galeriler ve araç kiralama şirketleri bu araçları 6 ay ve 6 bin kilometreyi geçmeden satamayacaklar.

Tesla otomobillerinde kritik güvenlik hatası!

Ancak burada kullanılan “ve” bağlacı kafalarda soru işareti yarattı. Öyle ki düzenleme gereği sıfır alınan bir aracın satılabilmesi için hem 6 aylık sürenin geçmesi hem de aracın 6 bin kilometre sınırını aşması mı beklenecek yoksa bunlardan sadece birisinin gerçekleşmesi yeterli olacak mı? İşte bir süredir tartışılan bu konu ancak yönetmeliğin ortaya çıkmasıyla birlikte netlik kazanacaktır.

Galaxy Watch 5 alınır mı? İşte cevabı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting