Yeni One Plus 6 güncellemesi pilin çabuk bitmesine neden oluyor!

oneplus 6

OnePlus’ın kısa süre önce OnePlus 6 modeli için yayınladığı OxygenOS 5.1.8 güncellemesinin bazı batarya problemlerine neden olduğu ortaya çıktı. İşte konu hakkındaki detaylar.

Akıllı telefon pazarının yükselen isimleri arasında bulunan OnePlus, kısa süre önce yeni amiral gemisi modeli OnePlus 6’yı satışa sunmuştu. Çinli üretici yeni üst segment modelini satışa sunduktan kısa süre sonra, çağrı kaliteside düşüşler yaşandığına dair bazı şikayetler almıştı. Şikayetler üzerine hatanın tespiti için çalışmalar gerçekleştiren OnePlus ekibi, sorunun yazılım kökenli olduğunu belirtmiş ve OxygenOS 5.1.8 güncellemesi ile bu hatanın giderilmesini sağlamıştı. Fakat bu güncellemenin de batarya tarafında bazı sorunlara neden olduğu ortaya çıktı.

OnePlus 6 güncellemesi pil ömrünü kısaltıyor

OnePlus 6 için yayınlanan OxygenOS 5.1.8 güncellemesi sonrası, telefonun pilinin çok daha hızlı bir şekilde tükendiğine dair bazı iddialar ortaya atıldı. Özellikle OnePlus forumlarında, kullanıcıların büyük bir bölümü bu problemden mustarip gibi görünüyor. İşin ilginç kısmı ise, güncellemeyi indiren bazı kullanıcıların bu yönde bir şikayetinin bulunmaması.

oneplus 6

Yani bahsi geçen batarya problemi, bazı OnePlus6 modellerini hiç etkilememiş. Dolayısıyla ortada kesin bir yargı yok diyebiliriz.

Öte yandan henüz Çinli üretici bu probleme ilişkin bir açıklamada bulunmuş değil. Fakat ortada yazılımsal bir sorun varsa, muhtemelen OnePlus bunu kısa süre içerisinde çözüme kavuşturacaktır.

Bu arada dip not olarak OnePlus 6’nın ülkemizde de 3000TL civarında fiyatlardan satıldığını hatırlatalım.

Xiaomi Redmi 6 Pro tanıtıldı! İşte Xiaomi Redmi 6 Pro özellikleri