OnePlus 5 için kritik güncelleme

oneplus 5 1

OnePlus kısa süre önce satışa sunduğu yeni amiral gemisi modeli OnePlus 5 için yeni bir güncelleme daha yayınladı. İşte konu hakkındaki detaylar.

Akıllı telefon kullanıcılarının, yeni bir cihaz alırken göz önünde bulundurdukları en önemli kriterlerden birisi de satış sonrası güncelleme desteği. Özellikle yeni çıkmış olan telefonlar, tüm test sürecine karşın bir dizi soruna sahip olabiliyor. Bu sorunların hızlı bir şekilde giderilmesi ise üreticinin o cihaz için yayınlayacağı yeni güncellemelere bağlı olarak değişiyor. Bu durumun en basit örneği ise kısa süre önce satışa sunulan OnePlus 5.

Çinli akıllı telefon üreticisi OnePlus’ın yeni amiral gemisi modeli birkaç hafta önce satışa sunulmuştu. Telefonun çıkmasının ardından daha 1 ay bile olmamasına rağmen 4. güncelleme yayınlandı. OnePlus, kullanıcılardan gelen dönütlere hızlı bir şekilde yanıt verebilmek adına, tespit edilen hataları anlık olarak kapatmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz gün yayınlanan ve yaklaşık olarak 60 MB’lık bir dosya boyutuna sahip olan güncelleme de bazı basit hataları gideriyor. Yayınlanan OxygenOS 4.5.5 güncellemesi ile Wi-Fi bağlantısı geliştirildi ve sesli arama daha net hale getirildi. Video kaydı sırasında pilin hızlı bir şekilde boşalmasına neden olan hata tamamen ortadan kaldırıldı. Telefonun titreşim modu yeniden düzenlendi. (Normalde telefon çok fazla titriyordu. Şimdi ise biraz daha sakin bir şekilde titriyor) Son olarak Wi-Fi sinyalinin sürekli zayıf olarak görünmesine neden olan hata da giderildi.

OnePlus 5 için güncellemeyi ayarlar kısmından manuel olarak indirebilirsiniz.