Yeni Nokia modeli 5 Aralık’ta tanıtılacak

nokia

HMD Global yeni Nokia modeli için tarih verdi. Finli akıllı telefon üreticisi yeni modelini 5 Aralık’ta tanıtmayı planlıyor. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Bir ara iflasın eşiğine gelen Nokia, HMD Global’in kanatları altında adeta küllerinden doğmuştu. Günümüzden 15 yıl öncesinde cep telefonu sektörünün lider ismi konumunda yer alan Nokia, akıllı telefonlara geçiş sürecine ayak uyduramayınca, unutulmanın eşiğine gelmişti. Microsoft bünyesinde yanlış yapılan tercihler sonucu sektörden silinme noktasına gelen köklü çınarın imdadına HMD Global yetişti.

Yeni Hyundai KONA

Finli üretici, agresif fiyat politikası ile önceliği giriş ve orta segmentteki modellere verdi. İzlenen doğru politikalar ve atılan stratejik adımlar sayesinde Nokia kısa sürede Avrupa’nın en çok telefon satan 5 şirketinden biri haline gelmeyi başardı.

Avrupa’da en çok telefon satan firmalar için tıklayın

Bu başarıyla yetinmek istemeyen HMD Global model yelpazesini genişleterek, müşteri kitlesini global pazara yaymak istiyor. Bu bağlamda kolları sıvayan Finli üretici yeni Nokia modeli için geri sayıma geçmiş durumda.

Nokia Mobile’ın resmi Twitter adresinden yapılan paylaşıma göre yeni Nokia modeli 5 Aralık’ta tanıtılacak. Dilerseniz bahse konu paylaşıma aşağıdan göz atabilirsiniz.

Çok yüksek bir ihtimalle HMD Global yine orta segmente hitap eden bir modelle teknoloji tutkunlarının karşısına çıkacaktır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir