Yeni Nintendo konsolu söylentileri yalanlandı

Nintendo cinsel taciz davasıyla karşı karşıya

Bir süredir oyun sektörünün gündeminde olan Nintendo konsoluna ilişkin iddialar ilk ağızdan yalanlandı. Konsol sektörünün dev isimlerinden biri olan Nintendo, yakın zamanda yeni bir konsol çıkarmayı düşünmediğini açıkladı.

Yeni Nintendo konsolu söylentileri yalanlandı. Nintendo hali hazırda satışta olan son konsolu Switch’i 2017’de satışa sunmuştu. Nintendo Switch, genel itibariyle hibrit bir yapıya sahipti. Nitekim bu yapı sayesinde oldukça tuttu.

switch oled

Switch’in en kötü yanı ise beklentilerin altında bir sistem tablosuna sahip olmasıydı. Öyle ki hali hazırda Switch’ten daha güçlü mobil cihazlar olduğunu söyleyebiliriz.

Hal böyle olunca Nintendo’nun 2023 yılında Switch Pro isimli yeni bir konsol tanıtacağına ilişkin söylentiler de kuvvetlenmişti. Fakat Nintendo bu söylentileri yayınladı.

Nintendo, küresel çip sıkıntısı nedeniyle Switch satışlarından umudu kesti

Yeni Nintendo konsolu söylentileri yalanlandı

Kısa süre önce Nintendo, OLED ekrana sahip yeni Switch modelini tanıtmıştı. Fakat bu model teknik donanım anlamında seriye bir yenilik getirmiyordu. Doğal olarak kafalarda bazı soru işaretleri oluştu.

Çünkü yeni nesil konsolların satışa sunulması ile birlikte Switch rakipleri karşısında çok cılız kaldı. Bunun yanı sıra 3. parti oyun geliştiricilerin de destek konusunda sıkıntı yaşaması Switch almayı düşünenlerin kafasını karıştırdı.

Nintendo, küresel çip sıkıntısı nedeniyle Switch satışlarından umudu kesti

Bu tablo yeni nesil, daha güçlü bir Switch’e olan ihtiyacı daha da körükledi. Fakat görünen o ki Nintendo’nun kısa vadede böyle bir planı yok. Nintendo yetkilileri, Switch ile birkaç yıl daha yola devam planı yapıyor. Muhtemelen Nintendo’nun yeni konsolu da en erken 2024 yılında gelecektir. Yine de bekleyip göreceğiz.

Goblin mode yılın kelimesi olarak kayıtlara geçti: Peki nedir bu goblin mode?