Yeni kimlikler ATM’den para çekebilecek

yeni kimlikler

Teknolojinin giderek daha farklı boyutlara gelmesi ile birlikte yeni kimlikler de bazı ek özellikler kazanmaya başladı. Son gelen özellik ise birçok vatandaşı memnun edebilecek düzeyde. İşte haberimizin detayları.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yapılan açıklamaya göre yeni kimliklerin içerisinde yer alan çipler aktif hale getirilecek. Böylece elektronik imzalardan para çekme işlemlerine kadar neredeyse her alanda kullanım imkanı bulunacak.

Yeni kimlikler ile elektronik imza kullanılabilecek

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yapılan açıklamaya göre uluslararası belgeler de dahil olmak üzere neredeyse bütün dökümanlarda bu kimlikler kullanılabilecek.

yeni kimlikler ATM

Son gelen değişiklikler ile birlikte güvenlik konusuna da büyük bir önem veriliyor. Vatandaşlar ile ilgili güvenlik problemi oluşturabilecek bütün sorunlara müdahale edebilmek için kritik altyapı hizmetleri kurulacak. Böylece vatandaşların güvenliği de üst seviyeye çıkarılacak.

Kimliklerde kullanılacak elektronik imzalar için pin ve biyometrik veriler tercih edilecek. Böylece güvenlik konusunda çok daha kişisel önlemlerin alınması sağlanacak. Peki sizce bu yeni düzenlemeler vatandaşların hayatını daha konforlu hale getirebilecek mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Otomatik kimlik bilgisi doldurma saldırıları arttı